«
»

Надка Даньова: Трябва да бием “Хебър” и в Пазарджик

Петък, 10 Ноември 2017 00:00

ПАНАГЮРИЩЕ. Напролет трябва да затвърдим второто си място в шампионата, за да можем да се преборим за квалификациите, а това значи пак да бием „Хебър”. Това заяви пред „Знаме” треньорката на панагюрския „Пан-Волей” Надка Даньова, след като воденият от нея тим финишира като есенен вицепървенец в предварителна група „В” от държавното първенство по волейбол за девойки старша възраст (до 19 години). Панагюрки изиграха картите си в двудневния турнир в пловдивската зала „Лаута“ по много добър начин, като станаха втори от общо пет отбора, инкасирайки загуба единствено от домакина „Марица”. Водените от Даньова момичета постигнаха убедителни победи с по 3:0 над „Тополово”, „Левски” (Карлово) и „Хебър”, а с хебърки мачът имаше особен заряд и заради факта, че наставничката на панагюрки е бивша треньорка в „Хебър”. „Пан-Волей” се затрудни най-много в първата част, която взе с 25:21. Останалите два гейма бяха затворени на 8 и на 13. „Хебър” е четвърти в есенното класиране, след като записа само една победа - над карловки, които завършиха на последното пето място, след като втория ден изобщо не се явиха в залата.

Преди две седмици пък и юношите старша възраст на „Пан-Волей” победиха „Хебър” с 3:1 в Панагюрище.

Вторият турнир от пролетния дял на шампионата при девойките ще е в Пазарджик.