«
»

Бойко Борисов се ядоса на съдия в мача с “Хебър”

Четвъртък, 23 Ноември 2017 16:19

СОФИЯ. Ветераните на „Витоша” (Бистрица) елиминираха наборите си от „Хебър” в зоналния финал от държавното първенство за ветерани в потока „София-Пазарджик”. За домакините, които са миналогодишен шампион, през цялото време игра премиерът Бойко Борисов, а в тима имаше куп големи имена като Георги Пеев, Светослав Петров, Енгибар Енгибаров… Заради някои отсъждания на тъчрефера Веселин Мишев в угода на „тигрите”, по едно време дори премиерът се ядоса и вместо да се възползва от отсъдения фаул, изпрати топката в аут.

Домакините поведоха през първата част, а хебърци на два пъти можеха да се върнат в мача. Играта леко се поизнерви от тенденциозни отсъждания на Мишев по темата „засада”. Десет минути след почивката Владо Манчев се откъсна, но бе „спънат” от вдигнат флаг за офсайд. Възпитаниците на тандема ЛазарДимитров/Тодор Игнатов наобиколиха Мишев, а той се „обоснова” с думите „Имам 250 мача в „А” група”. Страстите още не бяха се поуталожили, когато Бойко Борисов пусна голов пас на Георги Пеев и бившата звезда на „Динамо” (Киев) и „Амкар” (Перм) не сгреши за 2:0, изпращайки топката в „паяка” на вратата на Данчо Линков. Две минути по-късно Манчев отново проби и намали преднината на „Витоша”. Гостите вдигнаха още повече темпото, а асистент-рефера продължи със спорните отсъждания. Хебърци имаха още три чисти положения за гол, включително и греда след карамбол в защитата на „бистришките тигри” (в миналия кръг те елиминираха и „Левски”), но мачът така и не стигна до дузпите.

За „Хебър” мача започнаха Йордан Линков, Георги Лазаров, Валентин Карагьозов, Йордан Михайлов, Красимир Консулов, Стоил Фърцов, Николай Воденичаров, Красимир Василев, Владимир Манчев, Анастас Петров и Емил Йорданов, а като резерви играха Владо Данов, Георги Куцовски, Боян Никленов и Ангел Малинов.

„Не бих казал, че съдийството е основният фактор за загубата ни. Наистина имаше някакво подпиране, което на моменти поизнерви обстановката, но в интерес на истината и „Витоша” игра много добре. Нашите момчета обаче се представиха на ниво и имахме шансове да ги отстраним и да продължим напред в първенството”, добави наставникът. „Бойко Борисов е земен и народен човек. Затвърди ми се впечатлението, което имам за него от времето, когато бях треньор на „Хебър” и сме се виждали на стадиона”, каза Димитров по отношение на министър-председателя.

След мача членът на УС на „Хебър” и бивш играч на зелените Иван Папазов даде вечеря за отбора. Ветераните са благодарни и на ръководството на ФК „Хебър 1918” за предоставения автобус и подкрепата.