ПАЗАРДЖИК. Всяка година Бабинден поставя АГ-отделенията в центъра на общественото...

«
»

“Хебър” e сред финалистите за Купата на България

Вторник, 09 Януари 2018 13:37

ПАЗАРДЖИК. Без изненада представителният волейболен „Хебър” (Пазарджик) победи оставака в Суперлигата „Тетевен волей” и се класира за финалния етап в турнира за Купата на България. В зала „Левски” „тигрите” надделяха над тетевенци с 25:21 в първите два гейма, а след това гостите развяха белия байрак и третата част бе затворена на 16 точки.

С най-добри показатели в мача бе Минчо Минчев със 17 точки, а 11 направи Мартин Симеонов (1 ас, 1 блокада). За гостите най-полезни бяха Цветелин Цветанов и Илиян Иванов, които реализираха по 14 точки (2 аса) (3 блокади).

Така след изминалите три кръга от турнира хебърци отиват на финалната права в Монтана, където от 12 до 14 януари ще се играе заключителната надпревара измежду осем тима. Освен домакините от Монтана, там ни чакат отличниците в Суперлигата „Пирин” (Рз) и ЦСКА, както и победителите от останалите 4 срещи в третия кръг - „Нефтохимик”, „Марек”, „Миньор” (Пк) и „Добруджа”.