Имаме още много работа, заяви след мача треньорът на „Хебър”...

Валентин Михов донесе късмет на „Хебър” в трудната му победа...

Никола Гюлеметов: Дадох си сърцето и душата за културизма!

»

“Хебър” започва с Миньоро за Купата

Петък, 12 Януари 2018 02:00

Атанас Петров: По-добре да ни се падне ЦСКА, но който и да е, нямаме право на грешка

МОНТАНА. Първият съперник на волейболния „Хебър” от четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на България е „Миньор” (Перник). Мачът в зала „Младост” в Монтана е днес от 12,15 часа. Останалите двубои са както следва: „Нефтохимик” (Бс) ще се изправи от 15 часа срещу ЦСКА, от 17,45 часа „Марек Юнион Ивкони” излиза срещу домакина „Монтана”, а от 20,30 часа играят „Пирин” (Разлог) и „Добруджа 07” (Добрич). При победа на „Хебър” той ще играе с победителя от срещата на най-трудните два отбора за нас – „Нефтохимик” и ЦСКА.

До тази фаза на престижния турнир хебърци се добраха след като без изненада победиха оставака в Суперлигата „Тетевен волей”. В зала „Левски” „тигрите” надделяха над тетевенци с 25:21 в първите два гейма, а след това гостите развяха белия байрак и третата част бе затворена на 16 точки.

С най-добри показатели в мача бе Минчо Минчев със 17 точки, а 11 направи Мартин Симеонов (1 ас, 1 блокада). За гостите най-полезни бяха Цветелин Цветанов и Илиян Иванов, които реализираха по 14 точки (2 аса) (3 блокади).

Финалната фаза от турнира за Купата на България в Монтана ще трае два дни, а на 14-и ще стане ясно кой ще вдигне ценния трофей.

„Добре е, че ни се падна сравнително по-лек съперник, за да можем да влезем в ритъма на турнира. Ясно е, че в тази фаза няма слаби отбори и ще подходим концентрирано и мотивирано. В нашия поток са ЦСКА и „Нефтохимик” и от тези два отбора бих предпочел да срещнем ЦСКА. Той също е много труден съперник, но пък „Нефтохимик” с Учиков (бившият национал Николай Учиков е от Пазарджик, б.р.) и Желязков е още по-неудобен”, коментира пред „Знаме” селекционерът Атанас Петров. Попитахме го дали се е чул с треньора на „Нафтата” - пазарджишкият специалист Найден Найденов. „Ха, ха, не сме се чували, но ако го направим, той ще каже, че те ще спечелят купата. Ние обаче си имаме нашите шансове. Нямаме право на грешка. Момчетата са добре физически и психически и се надяваме да зарадваме нашите привърженици”, допълни наставникът на „тигрите”.