ПАНАГЮРИЩЕ. Д-р Красимира Чачова-Ранчева бе избрана за управител на болницата...

Детската площадка на улица “Димитър Греков” и “Антим 1”  ще бъде завършена до март

»

Хебър победи перничани и е първият полуфиналист

Петък, 12 Януари 2018 15:25
Треньорът Атанас Петров очаква ЦСКА (снимка Спортал.бг) Треньорът Атанас Петров очаква ЦСКА (снимка Спортал.бг)

МОНТАНА. Волейболният Хебър победи  тима на Миньор с 3:1 (25:20, 25:20, 23:25, 25:17) и стана първият полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. «Тигрите» изчакват победителя от двубоя между Нефтохимик и ЦСКА в зала «Младост».

Пазарджишкият тим изоставаше в първия гейм с две точки до първото техническо прекъсване, но след задължителната пауза Хебър взе инициативата. Блокадата на тима от Пазарджик заработи. Играчите на Атанас Петров направиха 4 точки на блок в първия гейм, което оказа влияние и Хебър поведе.

Перничани имаха аванс и във втората част от две точки и при двете технически прекъсвания, но и този път Хебър обърна развитието в своя полза. Блокадата продължи да носи точки на тима от Пазарджик, а два поредни аса в края на гейма на Мартин Палийски дадоха още по-голяма преднина, за да се стигне до 2:0.

Палачинката се обърна в третия гейм, когато Хебър повеждаше на два пъти с 3-4 точки, но перничани изравняваха. Преследването продължи до края на частта. Миньор първи стигна до възможност да затвори гейма и след ас на Ивайло Иванов го направи, с което намали изоставането си в мача.

В началото на четвъртата част пазарджишките волейболисти доминирха. Перничани натиснаха със сервис съперника и изравниха при 15:15, но нямаха сили за повече.

Минчо Минчев бе най-резултатен в срещата с 20 точки (2 блокади), Александър Ляфтов добави 15 (1 ас, 4 блокади), а Мартин Симеонов завърши с 14 точки (1 блокада) за Хебър.

За Миньор Иван Дамянов записа 15 точки (2 аса). Хебър завърши с 15 блокади срещу 5 за перничани. Миньор записа 9 аса срещу 6 за Пазарджик.

Никой не е очаквал да бием лесно Миньор, заяви треньорът Атанас Петров. Доволен съм не само от победата, но и от начина на игра, независимо че загубихме един гейм, в който бяхме много затруднени от сервиса на Миньор. Излязохме от ситуацията и направихме нещо, което рядко ни се случва - изиграхме последния гейм само с две непредизвикани грешки, допълни селекционерът. Той вече заяви, че се надява ЦСКА да бъде съперникът за полуфинал, защото Нафтата е традиционно по-труден опонент на игралното поле.

Хебър: Любомир Агонцев, Минчо Минчев, Александър Ляфтов, Мартин Симеонов, Мартин Палийски, Венцислав Трифонов и Ивайло Лалов – либеро;

Миньор: Ивайло Иванов, Павел Иванов, Иван Дамянов, Кристофър Петров, Стефан Чавдаров, Георги Стоянов и Методи Методиев – либеро.