ТУРНУ СЕВЕРИН. Пазарджишкият атлет Ангел Данчев спечели купата за абсолютен...

«
»

Сестри Стоеви с блестящ старт на европейското

Сряда, 14 Февруари 2018 11:25

КАЗАН. България тръгна с блестящ старт на европейското отборно първенство по бадминтон за жени в руския град. Сестрите Габриела и Стефани Стоеви, които вече са картотекирани в пазарджишкия бадминтон-скуош клуб „Пазарджик”, имаха основен принос за победата над коравия съперник Франция. Българският отбор се наложи над един от най-трудните съперници с 3:2 срещи, а сестрите играха отлично. Стефани взе срещата си на единично с 2:0 гейма, а на двойки със сестра си Габриела двете бяха безкомпромисни за 2:0 гейма и по този начин затвориха срещата с 3:2. Преди тяхната среща на двойки общия резултат бе 2:2,с победа на Линда Зачери и Стефани на единично.

България е в една група още с Беларус и Гренландия, с които предстои да играем.

„Тази победа отваря широко вратата за първото място в групата, което ще ни изпрати м/у първите осем в Европа и участие минимум на четвъртфинал. А там много зависи с кой отбор ще се паднем. Стискам палци обаче това да не е Дания, защото датчанките са в изключителна форма в момента”, коментира пред „Знаме” треньорът на БСК „Пазарджик” Неделчо Кесов.