«
»

Хебърци биха “Миньоро”

Понеделник, 12 Март 2018 14:55

ПЕРНИК. Футболистите на „Хебър” сразиха с 2:1 „Миньор” (Пк). Така с 43-точковия си актив запази дистанцията от 5 точки след лидера ЦСКА 1948 след 20-я кръг на Югозападната трета лига, а третият в класирането „Вихрен” изостана от нашите на 5 точки след като направи 1:1 като домакин на „Септември” (Симитли). Това бе 15-та поредна победа на хебърци от старта на първенството.

Преди началото на мача бе почетена паметта на загиналия преди дни привърженик Ивайло Иванов-Фифе и на бившите футболисти на „жълто-черните“ Никола Велинов и Жорж Стайков.

Резултатът откри Стефан Лачов, който с глава прати топката в мрежата след изпълнение на корнер. Идентично положение Лачов разигра 10 минути по-късно, но вратарят на домакините спаси топката в последния момент. Хебърци имаха претенции за дузпа за игра с ръка на защитник на „чуковете” в 24-а мин. след изстрел на Атанас Велев-Крауч, но реферът Васимир Ал Хатиб остана безмълвен.

След почивката положенията за „Хебър” отново бяха повече. Гостите поведоха с 2:0 в 65-а минута, когато влезлият като резерва Кико Георгиев закова с техничен шут вратаря на жълто-черните. Миньорци стигнаха до почетното попадение в 73-а мин. с гол на Стивън Милчев. В последните минути Миньор остана в намален състав, след като Владимир Гогов получи втори жълт картон.

Хебър: Димитър Пангев, Иван Иванов, Мартин Сечков, Димитър Мичков, Мурад Ибраим, Цветан Павлов, Атанас Велев(46-Кирил Георгиев), Димитър Илиев, Руслан Иванов, Стефан Лачов(к)(61-Станимир Димитров), Цветелин Тонев(71-Васил Геров).