ТУРНУ СЕВЕРИН. Пазарджишкият атлет Ангел Данчев спечели купата за абсолютен...

«
»

Волейболистите ни реанимираха ЦСКА

Вторник, 13 Март 2018 10:40

ПАЗАРДЖИК. Волейболистите на „Хебър” загубиха втория четвъртфинален плейоф срещу ЦСКА и сега всичко остава за решаване в третия мач в петък в София. Армейците се наложиха с класическото 3:0 (25:20, 25:20, 25:21) за жалост на феновете, препълнили зала „Васил Левски”. Липсата на мотивация прекърши „тигрите”, които не бяха достатъчно уверени в крайната победа. Същевременно ЦСКА започна много нахъсано срещата и максимално се възползва от лекото си предимство в по-голяма част от първия гейм. Сега „червените“ играха с много по-малко грешки в сравнение с първия мач в София, бяха стабилни на посрещане, а освен добре работещата им блокада, те разпукаха посрещането на домакините.

Яни Георгиев записа 15 точки (4 блокади), Ивайло Стефанов (2 аса) и Тодор Костов (2 аса) завършиха с по 12 за ЦСКА.

За Хебър Александър Ляфтов записа 16 точки (1 ас, 1 блокада), а 13 (1 ас, 1 блокада) добави Минчо Минчев.

Хебър: Венцислав Трифонов, Мартин Палийски Мартин Симеонов, Минчо Минчев, Александър Ляфтов, Любомир Агонцев и Ивайло Лалов – либеро; ЦСКА: Христо Цветанов, Яни Георгиев, Ивайло Стефанов, Тодор Костов, Венцислав Георгиев, Владимир Станков и Мартин Божилов – либеро.