ТУРНУ СЕВЕРИН. Пазарджишкият атлет Ангел Данчев спечели купата за абсолютен...

«
»

“Отличен” за петобойците на СК “Шампион” от държавното

Понеделник, 14 Май 2018 12:53

ШУМЕН.  Петобойците на СК „Шампион” (Пазарджик) спечелиха 4 индивидуални и 5 отборни медала от държавното първенство по  модерен петобой за 12- и 16-годишни.

Златни се оказаха децата до 12 години, които се състезаваха в дисциплините плуване 100 м свободен стил и 800 м  бягане. Шампионска титла спечели Георги Йорданов, а в отбор с Александър Тодоров,Георги Илиев и Томас Григоров грабнаха златните медали.

При момичетата Любов Чалъкова се класира на 2-ро място и взе своеобразен реванш. В отбор с Теодора Маринова, Рая Христоскова и Ивайла Цветкова те заслужиха бронзовите отличия. Много добре се представиха и Виктория Пенева, Ифа О’Донал, Тюркер Стоянов и Арда Акар.

В групата до 16 години в голяма конкуренция бронзов медал спечели Любомир Германов. Тук петобойците се състезаваха на плуване  200 м свободен стил и комбинирана дисциплина 3 х 800 м бягане с 3 стрелби. Ангел Франгов е на 4-то място, а добре се представиха и останалите - Христо Георгиев (8), Емил Грозданов (11), Есат Динчер (13), Радослав Христов (16), Георги Рангелов (22).

Отборно Любомир Германов, Ангел Франгов и Христо Георгиев станаха сребърни медалисти, а вторият отбор е четвърти.

При девойките позицията си от първи кръг затвърди Виктория Стойнова, която се класира на 2-ро място. Пета е Йоана Бабачева, а Михаела Зонова, Цветелина Начева и Никол Бечева са седма, девета и десета. Призови места имаха и Чисел Стоянова (12), Джерен Динч (13), Цветимира Метанова (17) и Елена Дочева (18).

Отборно момичетата са втори и трети.

„Направихме отново отлично представяне и затвърдихме позициите си на водещ клуб в страната. Радващо е, че излъчихме индивидуални и отборни медалисти във всички категории участници”, коментира треньорката Анна Георгиева.

Следващ старт за шампионите ще са състезанията от календара на федерацията по триатлон и международния турнир”Чочев” на 2-3 юни в Пазарджик до 14 и до 18 години.