ПАНАГЮРИЩЕ. Представителният танцов състав „Чудесия” към Младежкия дом в Пазарджик...

«
»

Нови таланти блеснаха в “Печенеги”

Вторник, 10 Юли 2018 16:04

ПАЗАРДЖИК. Вчера приключи държавното лично отборно първенство по колоездене на писта в колодрума на Острова, а любителите на традиционния за Пазарджик спорт видяха в стихията си най-новите таланти на клуба. Над всички блесна Георги Теодосиев, за което писахме на сайта си по-рано днес. В последните няколко състезания обаче се изявиха нови таланти в колоездачния клуб на Пазарджик.

Перлите при дамите са Никол Колишева и Кристияна Димова

Никол тренира едва от три месеца и при нея колоезденето е паралелна страст с триатлона, с който се занимава от края на 2017-а. Кристияна пък е част от отбора на „Печенеги” от миналата година. Съвсем наскоро тя грабна сребърен медал от традиционна купа „Пазарджик” в градското каране (критериум). След осем обиколки на Острова (10,4 км) съвсем малко не й достигна да изпревари победителката Дора Рангелова от „Драг” (Сф).

Киров е доволен, защото сега на държавното за момчета и момичета в Сливен (младша и старша възраст, до 13 и до 14 години) при по-малките

Никол стана първа

на 3 км индивидуално бягане по часовник и пета на 20 км общ старт. Но петото място дойде заради спукана гума и загубата на време при смяната на каплата. При по-големите Кристияна Димова е втора на 3 км бягане по часовник и втора на 20 км общ старт. При момчетата старша възраст Георги Теодосиев спечели сребро на 30 км общ старт и 4-то място на 5 км бягане по часовник. Кирил Тошков и Маурисио Папазов останаха извън призовите места. В старшата възраст Велизар Димов е трети, а Стоян Терзов и Емил Калоянов не сполучиха да финишират в челото.

Медали имаше и в Луковит преди дни

Там се проведе държавно за юноши младша възраст, където Кристиян Рибаров спечели сребро на 10 км индивидуално бягане по часовник. Седмото място пък заслужи в тази дисциплина Атанас Лазаров. Лазаров зае петото място на 80 км общ старт, а Борислав Палашев е седми. Още малко трябваше на Георги Киров и Адриян Георгиев за по-предни места.

След като преди седмица в Пазарджик Станислав Кръстев записа шесто място на 40 км по часовник, сега плановете са да се представи на ниво на балканиадата на писта в Пловдив. „Станислав тренира усърдно и може да ни зарадва. Дано това да стане”, заяви по този повод Людмил Киров.