Лагер за предприемачи с ученици от Професионалната гимназия по икономика и туризъм

ВЕЛИНГРАД. Джуниър Ачийвмънт България организират инициатива в партньорство с Професионална...

«
»

Вальо Михов донесе късмет на “Хебър”

Понеделник, 15 Октомври 2018 14:22

Валентин Михов донесе късмет на „Хебър” в трудната му победа над „Вихрен”+ (Сандански) с 3:2. Бившият президент на Професионалната футболна лига, на Българския футболен съюз и на ЦСКА изгледа неделния мач от 10-и кръг на Трета Югозападна лига на стадион „Бенковски”  внимателно и анализираше добрите отигравания на футболистите в зелено, които изобилстваха в трите четвъртини на мача.

„Ще биете, сега съм ви на кадем”, с усмивка коментира бонвиванът развръзката на двубоя при 2:0. След това интригата на стадиона се върна, но явно присъствието на магнетичния футболен деятел и бизнесмен си каза думата.

Иначе в мача имаше и две дузпи, и една несвирена за „Хебър” , и един червен картон. В крайна сметка победният дебют на Николай Митов като треньор на зелените е факт. Головете в срещата за хебърци бяха дело на Атанас Велев-Крауч (19 мин.), Георги Недялков (35 мин.) и Руслан Иванов (от дузпа в 55 мин.). За Вихрен се разписаха Чепилов (37) и Якимов (45). Резултатът бе открит от Крауч в 19-а мин. след топовен изстрел от 25 м, а в 35-а мин. Георги Недялков удвои, след като получи идеален пас от Цветелин Тонев. Само 2 минути по-късно Чепилов намали при едно разбъркване при изпълнение на ъглов удар. Изравняването дойде в двеминутното продължение на първата част, когато Александър Якимов бе спънат и изпълни точно дузпата.

След почивката харизмата на Вальо Михов си каза думата, защото още в първите минути на второто полувреме Якимов спря топката с ръце на голлинията и получи червен картон. Руслан Иванов бе точен от бялата точка. След като дръпнахме в резултата, започна

. На два пъти Петков и Чепилов обстреляха на сантиметри непокритата от Дебърлиев мрежа, но за щастие топката мина от външната страна на гредата.

До 2:0 владеехме положението, но след това загубихме инициативата. Ако бяхме завършили 2:0 на полувремето, съвсем друго ставаше. След това ни липсваше увереност. Тези три точки са с цената на шест, заяви след мача треньорът на домакините Николай Митов. Имаме още много работа, допълни наставникът. И призна, че в защита тимът на зелените има дефицит. Още повече, възстановеният от контузия централен защитник Николай Стоилков-Газелата принудително бе заменен и тепърва ще стане ясно доколко сериозна е травмата му.

Треньорът на гостите Здравко Лазаров-Електричката поздрави победителите и допълни, че победата е заслужена, а неговият отбор е играл достойно. Септемвриецът трябваше да направи две принудителни смени твърде рано и да преквалифицира ляв халф като ляв бек.

С победа в този кръг се поздрави и Пирин (Разлог), а другият пряк конкурент на Хебър - Оборище (Панагюрище), направи равен в Банско и изгуби ценни две точки.

ХЕБЪР: 44. Дебърлиев, 2. Геров, 22. Сечков, 23. Павлов, 6. Стоилков, 5. Велев, 8. Краев, 7. Иванов, 24. Тонев. 10. Георгиев. 9. Недялков

Вихрен: 1. Кунчев, 3. Георгиев, 6. Златков, 13. Димитров, 4. Грозданов, 16. Петков, 15. Кабаков. 11. Чепилов, 17. Цолов. 19. Якимов, 9. Хазуров

Треньорът на хебърци: Днес взехме 6 точки

Стартиралият с победа начело на Хебър нов старши-треньор Николай Митов сподели впечатленията си от срещата с Вихрен.Започнахме по най-добрия начин. Имахме положения и притиснахме отбора на Вихрен. При 2:0 допуснахме много елементарни голове. Мача стана съвсем друг, призна Митов.След това при 3:2 видях едно напрежение при нас, което не трябва да го има.По принцип искам от момчетата да са уверени и да играят футбол.Конкретно за днес обаче най-важното бяха 3-те точки. А те са с цена на 6. Не крия обаче, че имаме много работа, сподели още беловският специалист.Не съм давал указания да пазим резултата или да се връщаме назад нито при 2:0, нито при 3:2.Тогава просто трябваше да си пазим топката и положенията щяха да идват едно след друго.Напротив – ние прибързвахме, което не трябва да става. Имам обяснение за това и ще има кажа каквото трябва на футболистите на разбора.Това беше един пореден мач в изпълнение на целта – влизане в „Б” група. И до там.Спокойни ще бъдем, когато станем недостижими и теоретически. На терена обаче трябва да бъдем спокойни и да си играем играта.В Пазарджик има всички условия за работа. Не правя разделение в коя група е отборът, който водя.И в Трета лига подцениш ли занаята си приключил, заяви убедено Ники Митов.