Какво казва за спечелената Купа на България от волейболния „Хебър”...

В нощта срещу 16 януари, в 00:39 часа, в Оперативен...

«
»

Сестри Стоеви са спортисти номер едно на Пазарджик за 2018-а Избрана

Вторник, 11 Декември 2018 21:10

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви от Бадминтон скуош клуб „Пазарджик” спечелиха тазгодишната анкета за спортист на годината на община Пазарджик. Неделчо Касов пък е треньорът на годината. Пищната церемония в ресторант „Фемили” завърши преди броени минути. Плакети, грамоти и торта имаше за отличниците, а както вече писахме, за първото, второто и третото място премиите от община Пазарджик са съответно 500, 400 и 300 лева, а на всички останали в десетката – по 200 лева.

В момента европейските шампионки по бадминтон Габриела и Стефани Стоеви участват в заключителния турнир на най-добрите в Гуанджоу (Китай), който е с награден фонд 1,5 милиона долара. Финалите започват на 12 декември, а Стоеви са единствения европейски дует сред осемте (от общо 64 участници в Мастърса само четирима бадминтонисти не са от Азия.

Габриела и Стефани събраха 77 точки в класацията на журналистите. Сестрите стигнаха за първи път в кариерата си полуфинал от турнирите с награден фонд от 1 милион долара (в случая, в Китай), както и на финал в световните суперсерии 750 (Франция оупън).

Втори в анкетата е каратистът Иван Иванов от СК „Торнадо” с 66 точки. Той стана шампион при кадетите и юношите, а освен международното злато и сребро от Румъния и Бургас, стана трети на европейското в Унгария.

Трети с 42 точки е триатлонецът на СК "Палашев” Борислав Палашев, който е шампион до 16 годиви и стана четвърти на европейското младежко първенство в Гърция.
свен шампион при старшата възраст и  среброто при мъжете, спечели Европейската купа за старша възраст в Португалия и стана трети на Еврокупата в Унгария.

На четвърто място само на точка по-малко е тът Борислав Владов от СК „Кодокан”, който стана шампион при младежите и мъжете,  спечели Европейската купа в Португалия и стана трети на Европейската купа в Унгария.

Пети в класацията е културистът Никола Гюлеметов (СК „Динамик”) с 35 точки. Той спечели при мъжете и при ветераните няколко отличия - титла на държавното, злато и сребро на Балканската купа в Сърбия , бронз от Румъния от веригата Даймънд Куп IFBB и сребро на Световната купа в Румъния IFBB Elite Pro.

На шесто място с 32 точки е петобоецът Йордан Гюров от СК „Шампион”, който спечели титла до 21 години и стигна полуфинал на европейското.

Седми с 27 точки е колоездачът на „Печенеги” Атанас Лазаров. При юношите той спечели злато, два сребърни и два бронзови медала от вътрешния шампионат, а на балканиадата се окичи със сребро и с бронз.

На осмо място с 19 точки е боксьорът на БА „Тракиец” Янко Чолаков, който спечели два сребърни медала при подрастващите и стана първи на турнира “Ринг Пазарджик”.

Девета в анкетата с 3 точки по-малко е петобойката на „Хебър” Кристина Данаилова, която стана шампионка при жените и при 21-годишните, макар че няма навършени 19 години.

Десети в почетната класация и разделен отново само на 3 точки от деветото място – с 13 точки, е джудистът на „Кодокан 2008” Горан Козарев. Горан вдигна републикански титли при старшата възраст и младежите до 21 години, спечели сребро при мъжете и стана пети на Европейската купа в Румъния.

Общо 28 състезатели от 12 клуба бяха номинирани. Избра ги анкета в състав Тодор Гроздев (вестник „Знаме”), Димитър Комсийски („Пазарджишка Марица”), Валентин Ненков („Виделина”, той демонстративно отказа да участва в анкетата), Стефан Божилов („Па-медия”), Марияна Димитрова („Телекабел”), Елена Станоева („Пз-инфо”), Стоян Стоянов („Па1”), Любо Илков („24 часа”), Стефка Венчева („Пз Днес”) и отговорничката за спорта в общината Ренета Камберова.

И така топдесетката придоби следния вид:

1.Габриела и Стефани Стоеви (БСК „Пазарджик”) - 77 т.