Времето

giweather joomla module

"Гладиаторите" след загубата: "Какъв лидер е Хебър?!"

Понеделник, 15 Април 2019 08:53

Хебър за първи път победи като гост вихрен в Сандански, а домакините изригнаха, че съдията е отменил чист гол и не е свирил дузпа за игра с ръка на противников играч.

Цветан Павлов от Хебър и Димитър Петков-Макето от „гладиаторите” пък бяха откарани в болница след сблъсък.

Мачът бе от 27-ия кръг за първенството на Югозападната трета лига. В 35-та минута резултатът бе открит от бившия играч на вихренци Руслан Иванов. Той се възползва от ситуацията след като една изритана напред топка в наказателното поле на Вихрен, преодоля защитния вал, отбеляза за 0:1.След почивката санданчани натиснаха. В 56-ата минута Руслан Иванов изведе Кирил Георгиев, който за втори път изпрати топката във вратата на Станимир Димитров за 0:2. Три минути по-късно след центриране от ъглов удар Александър Якимов с глава намали резултата на 1:2. Последваха пропуски на футболистите на домакините, но статуквото не бе намалено.

Така хебърци оглавяват класирането с 69 точки. Отборът на Вихрен остава четвърти с 48 точки.

„Нереален резултат на база създадените голови положения, които проиграхме по детински начин и допуснахме фрапиращи грешки в защитния вал, в резултат на което ни бяха отбелязани двата гола. Истинският резултат за нас е 4:2. Без бившите наши футболисти Руслан Иванов и Даниел Пехливанов, които играят много силно в отбора на „Хебър”, т.нар. лидери стават един обикновен отбор в групата. Вече мислим за дерби мача в Банско”, коментираха от щаба на домакините.

На свой ред треньорът на Хебър Николай Митов заяви: „Тежък мач, в който, според мен, победихме заслужено. Поздравявам момчетата и продължаваме напред, защото няма време за отпускане. Честно казано, не знаех, че Хебър никога не е побеждавал Вихрен като гост за първенство. Винаги има първи път и се радвам, че се случи точно сега, защото един неуспех в Сандански би обезсмислил победата ни над Оборище в сряда.