Времето

giweather joomla module

Хебър загуби първия си евромач за "Чалъндж къп"

Сряда, 11 Декември 2019 20:47

ЗАВЕРЧЕ. Волейболистите на Хебър загубиха първия си мач от 1/16-финалите на европейския клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж къп". Момчетата на Атанас Петров отстъпи в гостуването си на полския Алурон Вирту Заверче с 0:3 гейма (21:25, 21:25, 18:25) Поляците доминираха през целия мач срещу Хебър. „Тигрите” не можаха да минат „кота 21” във всеки един от геймовете, но остава надеждата за реванша на 18-ти декември в зала „Васил Левски”. Там „тигрите” ще трябва да гонят успех с 3:0 или 3:1 гейма, за да се стигне до т.нар. "златен" гейм, който ще бъде на родна земя.

Най-резултатен за нашите бе Брадли Гънтър с 14 точки (2 аса). 11 точки добави Александар Ляфтов (1 ас, 1 блокада), с 9 се разписа Тодор Алексиев. За победата на Заверче Николай Пенчев приключи с 10 точки (1 ас). Толкова добавиха и Матеуш Малиновски и Петер Верхеес. Реализатор за успеха бе португалецът Алешандре Ферейра със 17 точки (2 блокади).