Времето

giweather joomla module

Стоеви с успех в Испания, коронавирус попречи на Павлова на Ботуша

Неделя, 23 Февруари 2020 16:18

БАРСЕЛОНА-МИЛАНО. Второ място записаха сестри Стефани и Габриела Стоеви на изключително престижния открит турнир по бадминтон “Барселона Испания Мастерс” в Каталуния. Турнирът е и олимпийска квалификация и е с награден фонд $150 000. Състезателките на Бадминтон скуош клуб „Пазарджик” се поздравиха със среброто след като като на финала на двойки жени загубиха от съперничките от Индонезия-Поли/Рахаю в драматичен двубой, продължил 95 минути. В крайна сметка нашите момичета са втори с резултат 21:18/20:22/17:21.

Преди това Стоеви победиха безапелационно двойката Понапа/Реди от Индия с 21:18/21:14, Ефлер/Хертрич от Германия с 2:0 гейма и на полуфинала двойката от Тайланд-Китаракул/Пражонгжай. Особено тежък бе вмачът с тайландките, които са номер две в основната схема. В крайна сметка обаче битката завърши 21:14/16:21/21:9 за българките.

„Това второ место е един страхотен резултат, който ще позволи на момичетата да вземат много добри точки за Световната ранглиста и да ги доближи още по-близо до главната цел,класиране за Олимпийските игри в Токио това лято”, заяви след състезанието треньорът на Бадминтон скуош клуб „Пазарджик” Неделчо Кесов..

В същото време в Италия друга състезателка на клуба Гергана Павлова трябваше преждевременно да прекрати участието си на турнира в Милано. Гери игра на “Италиян Джуниор 2020” за младежи и девойки под 19 години и на единично девойки се класира за осминафинала като победи с по 2:0 гейма  Юла Хабилер от Италия и Йоана Хьофле от Австрия. На двойки девойки с партньорката и Таня Иванова победиха Камерота/Перез-Италия/Испания с 2:0 гейма и загубиха от двойката на Испания-Родригез/Сетиен с 2:0 гейма като останаха девети в крайното класиране. Победната серия на сингъл на Гергана обаче бе прекратена не по нейна вина. Турнирът бе спрян поради създалата се ситуация в област Ломбардия във връзка със случаите на коронавирус. В цялата област незабавно всички спортни прояви бяхаа прекратени или отменени и сега единственото, което остава на нашето момиче и на Таня Иванова е да се приберат благополучно. А дали ще получат точки за Световната ранглиста от турнира ще стане ясно на по-късен етап.