Алекс Димитров донесе класическа победа за Хебър

20.08.2020 14:42

ПАЗАРДЖИК. Първи успех за сезона във Втора лига постигнаха футболистите на Хебър след като стартираха сезона с две равенства срещу Пирин (Благоевград) и Витоша (Бистрица). На стадион „Георги Бенковски” пред около 1000 зрители „зелените” победиха с 3:0 гостите от Струмска слава (Радомир) в мач от 3-ия кръг. В рамките на 12 минути пуснатият като резерва в 68-а минута "шотландски боец" Александър Димитров реализира хеттрик в 69-та, 73-та и 80-та минута. Дотогава и двата отбора повече се дебнеха, а в играта имаше немалко брак. Гостите от Радомир опитаха да променят статуквото, но на два пъти имаха машанс да стигнат поне до почетно попадение. След мача игралият и в първенството на Шотландия Алекс получи куп поздравления от феновете на живо и в социалните мрежи.

С победата играчите на Николай Митов са пети във временното класиране с пет точки. Следващата среща на хебърци отново е пред своя публика срещу Септември (София) на 28 август. Този уикенд Хебър почива, тъй като трябваше да гостува на Дунав , който се отказа от участие.

ХЕБЪР: Александър Любенов (к), Ивайло Тодоров, Томислав Папазов(46-Мартин Вълчинов), Тодор Гочев, Живко Хаджиев (19-Цветелин Тонев), Жак Пехливанов, Андриан Краев, Тодор Чаворски (60-Георги Каракашев), Йордан Тодоров (60-Октай Хамдиев), Димитър Законов (68-Александър Димитров), Живко Петков Струмска слава: Драгомир Петков, Мартин Костов (53-Ивайло Стоянов), Николай Борисов, Димитър Петков, Денислав Мицаков, Юлиян Попев (71-Калоян Евгениев), Антон Тунгаров, Любомир Танев, Александър Аспарухов (86-Митко Митков), Борислав Николов (к), Христо Кирев (53-Хуан Калдерон).