Понеделник, 25 Яну 2021

Девойките на „Панагюрище” са шампионки на плажен хандбал

14.09.2020 16:15

СЛЪНЧЕВ БРЯГ. Девойките на хандбален клуб „Панагюрище” спечелиха държавното първенство по плажен хандбал, което се проведе в курорта. Със златни медали се окичиха Катрин Чочева, Стефани Навущанова, Стилиана Кирилова, Божидара Карагьозова, Теодора Панова, Цветелина Пашова, Аделина Футекова, Ваня Шиндарова, Дарина Кирилова, Валентина Брандийска, Габриела Щрангова.

При индивидуалните награди Теодора Панова бе обявена за най-атрактивен състезател, а Божидара Карагьозова и Катрин Чочева влязоха в идеалната осмица.

„Четири мача - четири категорични победи и то без загубена част”, изригна радостно треньорката Любка Карагьозова, която е на седмото небе заедно с колегата си Георги Атанасов. Плажният хандбал се играе по различни правила - независимо какъв е резултатът от полувремето, ако си победил е 1:0 част, а броенето на резултата през второто полувреме започва от нула. Така играта става по-интересна и ако частите са 1:1, се изпълняват дузпи по различен начин (един срещу един). Победите обаче са още по-трудни. В случая панагюрки се справиха с по 2:0 части срещу отборите на „Шумен”, „Хасково”, „Сливница 2” и „Сливница 1”.