Европейска титла за Алекс плюс два медала за Емо - радост за "Шампион" и Спортното училище

19.09.2020 08:07
Европейска титла за Алекс плюс два медала за Емо - радост за \

БЪРНО. Алекс Сърнов от СК „Шампион” стана европейски шампион по плуване на първенството на Стария континент за деца с увреждания в Чехия. Съотборникът му Емил Кондев, който е ученик в Спортното училище в Пазарджик, е с два бронзови медала.

Двамата наши състезатели участваха в родния национален отбор по плуване в чешкия град, водени от своя треньор Петър Георгиев.

Цедката беше жестока, но момчетата преминаха успешно квалификациите и на финалите зарадваха своя треньор. 12-годишният Алекс Сърнов спечели своите плувания на 50 м свободен стил и 25 м гръб и заслужено стана европейски шампион по плуване за деца с увреждания. Емил Кондев, на 16 години спечели два бронзови медала на 25 гръб и 25 свободен стил в голяма конкуренция. Децата и техния треньор бяха горди от постигнатите резултати и щастливи развяха българското знаме в Бърно.

Ръководството на СК „Шампион” разпространи радостната вест и пожела много здраве и още по-високи спортни успехи на двамата пазарджишки медалисти.