Четвъртък, 29 Oct 2020

Хебър успя и в Симитли, обърна мача, а Живко Петков се отпуши

19.09.2020 21:08

СИМИТЛИ. Отборът на Хебър успя да обърне Септември в Симитли с 3:2 в изключително оспорван и завързан мач от седмия кръг на Втора професионална лига и след днешните мачове отново заема третото място във временното класиране. Гласовита агитка подкрепяше нашите, които пътуваха безплатно с организиран транспорт от стадион „Георги Бенковски”, но трябваше да се бръкнат с по 5 лева за вход.

Бившият хебърец Руслан Иванов откри резултата в 24-а мин. от дузпа след нарушение на Ивайло Тодоров. Само 9 минути по-късно Христо Младенов си отбеляза автогол, а хебърци излязоха напред в резултата в 49-а мин., когато Живко Петков вкара първия си гол със зелената фланелка, след като се оказа най-съобразителен пред противниковата врата. Това амбицира домакините, които опитаха да се върнат в мача. Успяха да го сторят в 75-а мин., когато Ивайло Михайлов бе изведен и не сбърка – 2:2. И двата отбора заиграха „ва банк”, но шансът бе на страната на отбора на Николай Митов. В 84-а мин. отново Живко Петков, минути след като бе нацелил гредата на симитлийци, разстреля мрежата на Септември с глава от близко разстояние след успешна контра на Хебър.

Така пазарджишкият тим продължава да е без загуба в първенството – до момента „зелените” имат две равенства и четири победи. Другият тим без загуба е водачът във временното класиране Локомотив-София, която днес победи в квартал „Надежда” Литекс с 2:0. В другите срещи днес Нефтохимик - Кариана завършиха 0:4,  Спортист - Витоша - 1:1, а  Янтра - Септември Сф - 0:2.