Кикбоксьорите на Спартак с 4 златни, 2 сребърни и 6 бронзови медала

23.09.2020 14:02

КОЗЛОДУЙ. С пълна кошница медали се върна Спортен клуб по кикбокс Спартак Пазарджик 2014 от международния турнир по кикбокс в стил лоукик в Козлодуй. Общо 14 състезатели на пазарджишкия клуб излязоха на ринга в няколко възрастови групи. Общата равносметка от участието е 4 златни, 2 сребърни и 6 бронзови медала.

Старши треньорът Илко Аджов е доволен, защото момчетата и момичетата направиха изключително представяне, включително и новите попълнения на клуба Костадин Грудев, Стилиян Рибников и Георги Костадинов. „Малко не достигна на клуба, за да се класира в призовата тройка при отборното класиране. В турнира взеха участие около 40 клуба с над 200 състезатели от 6 страни”, коментираха от спортно-техническия щаб.

Спартак държи третото място за отборно класиране в последните две държавни първенства в стил К-1 и е в челната десетка в стиловете лоукик и фулконтакт. На следващото държавно първенство, което ще бъде в Бургас идния месец, от Спартак се надяват да затвърдят позициите си. Там те ще участват с около 20 момчета и момичета във всички възрасти в стил Лоукик.