Хебър с трета победа в контролите, би Динамо (Букурещ)

25.09.2020 14:10

ПАЗАРДЖИК. Снощи волейболистите на Хебър се поздравиха с трета победа в контролите. „Тигрите“ се наложиха над бронзовия медалист на северната ни съседка Динамо (Букурещ) с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 26:24) в зала „Васил Левски“.

Носителите на Купата и Суперкупата на България на моменти надминаваха многократно класата на съперника. Последният, четвърти гейм бе най-оспорван, но в крайна сметка пазарджиклии се поздравиха с успеха след 26:24. Най-резултатен в мача бе Брадли Гънтър с 18 точки.

Досега момчетата на Атанас Петров победиха румънския шампион Аркада (Галац) с 3:0 гейма, а в първия мач отстъпиха на съседите с 2:3 гейма. След това хебърци победиха с 3:2 гейма и паднаха с 1:3 гейма от украинския шампион Барком-Кажани.

Контролите са част от подготовката на тимовете за новия сезон в първенствата и за евротурнирите. Хебър ще играе във втория по сила европейски турнир – за Купата на ЦЕВ, като съперник в 1/16-финалите на надпреварата ще им бъде квалификант от Шампионската лига. Барком пък ще се изявява срещу Динамо (Букурещ) в третия по сила турнир – Купата на претендентите.