Хебър обърна Левски след като губеше с 0:2, излезе начело

16.10.2020 20:45

ПАЗАРДЖИК. В изключително драматичен мач волейболистите на Хебър победиха столичния Левски с  3:2 (20:25, 19:25, 25:23, 25: 17, 15:10 )  във втория ден на група 2 от предварителните турнири за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата.  Това бе втора победа за „тигрите“ в групата и те заслужено оглавиха класирането.

В първата част проблеми в  посрещането на домакините дадоха аванс на Левски, а с флот-сервиса на Христо Цветанов дините отбелязаха пет поредни точки и поведоха с 11:8. Влезлият на мястото на Брадли Гънтър като диагонал Спас Байрев не промени статуквото на игралното поле. Така Левски показа успешен сервис и здрава защита и взе гейма. Във втората част треньорът на хебърци Атанас Петров пусна Агонцев като разпределител след като изоставахме, но и това не помогна за стопяването на разликата и така дадохме и втората част. Петров смени Ляфтов и пусна в полето за посрещане Мартин Симеонов, но това имаше краткотраен ефект и първоначалният аванс на жълто-сините бе стопен от левскарите, но включването в центъра на Иван Латунов се оказа разковничето за излизане от „блатото“. Хебър не се поддаде и успя да затвори гейма – 1:2. Това даде живец в играта на пазарджиклии и те показаха какво могат. Така в коравия четвърти гейм формулата на успеха даде Александар Ляфтов, който даде аванс от 4 точки на домакините и те изравниха геймовете. В решителния тайбрек доминацията на хебърци вече бе осезаема и те спечелиха мача с пет точки разлика.

Утре (17 октомври) е последния ден на турнира.

От 16 часа Локомотив ще играе с Левски, а от 18,30 часа Хебър среща Черно море.

За припомним, че само победителят в в групата ще се класира директно за първата осмица на Суперлигата.  Класиралите се на 2-ро и 3-то място ще продължат битката, като ще играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и срещата между двата тима в групата.