Хебър с първа домакинска загуба, Своге ни препъна

17.10.2020 19:50

ПААРДЖИК.  Загуба у дома с 1:2 от непретенциозния Спортист (Своге) допусна Хебър, а това е първо  поражение на „целените“ на стадион „Бенковски“  в изминалите десет кръга на Втора професионална лига. „Шоколадите“ с нищо не превъзхождаха нашия тим, но персонални грешки и малшанс наклониха везните в полза на гостите. Резултатът бе открит именно от тях в 9-та минута, когато Томи Костадинов получи подарък след едно рутинно центриране  и направи безпомощен Любенов за 0:1. Александър Димитров изравни в 22 минута, след като бе оставен непокрит при изпълнение на странично хвърляне - 1:1. След това хебърци можеха да обърнат резултата в 39-а минута, но Живко Петков би в тялото на вратаря на гостите Кунчев.  До края на мача играта се развиваше повече в централната зона на терена или бе накъсвана от съдийски свирки, предимно в полза на гостите, а за статистиката остана една греда на сметката на мерника на Георги Каракашев. Пет минути преди края Деян Христов пробва да върне топката към вратата на Хебър, но прехвърли Александър Любенов и така се стигна до крайното 1:2, което засега прати момчетата на Николай Митов на пето място във временното класиране с актив от 17 точки.