Четвъртък, 07 Апр 2022

Нафтата измъкна победа от Хебър след драматични пет гейма

05.11.2020 21:49
Нафтата измъкна победа от Хебър след  драматични пет гейма

БУРГАС. Макар и трудно, шампионите на България от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха втора победа в Първата осмица на Суперлигата, след като успяха да излъжат Хебър с 3:2 (26:24, 25:20, 23:25, 23:25, 15:10). Драмата в в мача от втори кръг, изигран в зала "Младост" в морския град, бе пълна. Воденият от помощника на Теди Дремсизов тим излезе напред в първата част , макар и трудно, а това им даде психологическо предимство и поведоха и във втория гейм. Силни минути на Брадли Гънтър стопиха разликата, след което последва нова битка. Двата отбора се бореха за всяка топка и всяка точка до средата на частта. Все пак обаче Нефтохимик се мобилизира и дръпна, като устоя на опитите на съперника да го преодолее и увеличи преднината си на 2:0 гейма.

В третата част играта отново бе „на кантар“, но  Хебър се възползва в ключовите моменти и оформи добра преднина, която остана стабилна почти до края. Първенците скъсиха дистанцията, но не се случи нищо повече. Така пазарджиклии намалиха пасива си на 1:2 гейма.      В четвъртия гейм борбата вървеше точка за точка, но след 15:15 момчетата на Атанаса Петров се отпушиха и поведоха, за да доведат мача до тайбрек.

Шампионите започнаха уверено и поведоха, а от щаба на хебърци направиха няколко смени, но  доминацията на Нефтохимик се запази. Волейболистите на Николай Желязков се поздравиха с победата след 15:10 и 3:2 гейма.    Реализатор за победата на Нефтохимик бе Денис Карягин с 16 точки ( 1 ас, 2 блока). За Хебър с най-голям актив бе Брадли Гънтър с 30 точки ( 1 ас, 3 блока).

Така бургазлии записаха нови две точки в актива си, като са едноличен лидер. Хебър е на четвъртата позиция с 1 точка и мач по-малко.