Химията спечели и при най-големите футболното ученическо първенство

11.11.2020 09:31

ПАЗАРДЖИК.  Победител при най-големите ученици в Общинското ученическо първенство по футбол е Професионалната гимназия по химични и хранителни технологии (ПГХХТ). В надпреварата за учебната 2020-2021 година се включиха 15 училища в община Пазарджик. Средношколците бяха разделени в три възрастови групи (5-7 клас, 8-10 клас и 11-12 клас). Във финалния сблъсък при най-големите (11-12 клас) един срещу друг излязоха ПГМЕТ (Механотехникум) и ПГХХТ (Химия). „Химиците“ спечелиха с 3:2 в изключителен мач, изпълнен с няколко обрата. В 15-ата минута след изпълнен ъглов удар, Йордан Бонев изведе Химията в резултата за 1:0. В 30-ата минута ПГМЕТ изравни, а в края на полувремето дори поведе с 2:1. През втората част Йордан Бонев изравни за ПГХХТ за 2:2 в 60-ата минута. А в 69-ата минута капитанът Велчо Велев с отмерен удар от около 25 метра матира вратаря на съперника за 3:2.