Хебърци матираха „Монтана” с 3:1

30.11.2020 22:01

Волейболистите на „Хебър” надиграха Монтана с 3:1 (25:16, 25:19, 23:25, 31:29) след почти двучасов двубой в зала "Младост" в северозападния град. Така момчетата на Атанас Петров записаха втората си победа в Първата осмица на Суперлига и заеха лидерската позиция със 7 точки (2 победи, 1 загуба). Следващият двубой за Хебър е на 6 декември (неделя), срещу „Марек Юнион-Ивкони”

В Монтана „игрите” започнаха уверено и постепенно вздеха аванс, достигащ до 10 точки на моменти и затвориха първия гейм при 25:16. Във втория гейм сюжетът не претърпя изненади, но в третата част вече имаше интрига. Стигна се до резултат 24:23 и монтанци успяха да реазилизат възможността за геймбол след грешка на Брадли Гънтър от атака.

Домакините поведоха и в четвъртия гейм до 16:12, но после блокадата и атаката на „Хебър” заработиха безотказно и авансът не само бе стопен, но и геймът бе спечелен след инфарктни минути. В края последваха седем геймбола и пазарджиклии заслужено се поздравиха с победата при 31:29 в решителната четвърта част.

Най-резултатен бе Брадли Гънтър с 26 точки (3 аса, 4 блокади), Тодор Алексиев добави 14 точки (1 блокада). За съперника Максим Сапожков също записа 26 точки (3 аса, 3 блокади), Радослав Попов приключи с 13 точки (2 аса).