„Хебър“ се справи лесно с „Марек“, поведе в класирането с 3 точки

04.12.2020 20:24

ПАЗАРДЖИК. Волейболистите на „Хебър“ се справиха без особени затруднения с гостуващия „Марек“ с 3:0 (25:15, 25:20, 25:19) в мач от шестия кръг на първата осмица в Националната волейболна лига за мъже. Така „тигрите“ поведоха „хорото“ в класирането с 10 точки, а дупничани останаха втори със 7. Брадли Гънтър беше най-резултатен за момчетата на Атанас Петров с 15 точки, а Александър Ляфтов добави 11. За „Марек“ с 11 точки най-добър беше Димитър Дулчев.

Жълто-сините започнаха устремно и след впечатляваща серия от шест поредни точки взеха аванс от 19:10 и след това без проблеми затвориха първия гейм. Втората част отново започна с предимство на домакините, които след 8:7 точки взеха седем от следващите осем разигравания, за да поведат с 15:8 по пътя си към успеха. Интрига донякъде имаше в третия гейм, в който гостите успяха да бъдат сравнително равностойни до 15:15. След това обаче мачът влезе в обичайното русло и след резултат 20:16 нямаше как да се очаква някакъв обрат в мача. Закономерна победа и заслужено първо място на нашите момчета.