„Хебър“ и „Литекс“ с неатрактивно 0:0

05.12.2020 17:16

ПАЗАРДЖИК. Без особени атракции и броеница от фрапантни пропуски пред някоя от двете врати „Хебър“ и „Литекс“ направиха 0:0 на стадион „Георги Бенковски“ в двубой от 16-ия кръг на Втора професионална лига. Гостите играха с човек по-малко след 43-та минута, когато Стефан Неделчев бе изгонен за грубо влизане срещу Ивайло Тодоров и втори жълт картон. Численото превъзходство на хебърци обаче не им помогна да вземат нещо повече от точка. Така те са пети с 25 точки. След като „Созопол“ победи с 2:0 „Локомотив“ (София) и го спря за върха във Втора лига, железничарите остават с 29 точки на третото място, изоставайки с три от лидера „Пирин“ (Благоевград). Вторият „Кариана“ има 30, а след мача си с „Хебър“ в следващия кръг преустановява участието в първенството, тъй като клубът от Ерден ще бъде закрит.

В мача с „Литекс“ сега обаче „Хебър“ регистрира само пропуски. Треньорът Митов пусна като стартов състав Александър Любенов (капитан), Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Мартин Вълчинов , Красимир Илиев, Георги Каракашев, Тодор Чаворски, Йордан Тодоров, Октай Хамдиев и Живко Петков.

В първите секунди на двубоя  Йордан Тодоров стреля опасно към вратата на „Литекс“, но Нисторов улови насочената в долния му ляв ъгъл топка.  Чаворски и Хамдиев също имаха своите шансове, а гостите пропуснаха да открият в заключителните минути на първата част чрез Радослав Живков и Добри Бонев.

До края на мача натискът на хебърци продължи, но най-близо до гола бе Тодоров, който нацели гредата на ловчанлии в 56-а минута.