Хебър и Царско село направиха 1:1

30.01.2021 15:01

ПАЗАРДЖИК. Хебър направи 1:1 с елитния Царско село в петата си контрола от зимната подготовка в отлично за игра време на стадион „Георги Бенковски“. Резултатът бе открит от Живкво Петков в 68-ата минута, когато Евгени Игнатов нацели гредата след пряк свободен удар, а след рикошета голаджията от Бургас откри сметката за „зелените“. Само 6 минути по-късно, в  74-ата минута, Мартин Кавдански проби индивидуално, след като пое топката в своята половина и направи 25-метров рейд, след което подаде на Димитър Костадинов, а той изравни.

Дотогава мачът бе равностоен и двата тима имаха своите положения, макар те да не бяха много. През втората част гостите от София първоначално оказаха териториален натиск, но  след това балансът на терена се върна. Иначе още в 10-ата минута отборите останаха с човек по-малко след като Андерсон и Живко Хаджиев се сдърпаха край тъчлинията и реферът показа по един червен картон и за двамата. Треньорът на „царете“ Любослав Пенев взе решение определено време Царско село да играе с 10 човека, а едва 10 минути по-късно вкара Християн Чипев в игра на мястото на отстранения Андерсон. Именно Чипев можеше да вкара гол в самия край на първата част, ако не бе използвал ръката си при посрещане на голова топка. Дотогава Октай Хамдиев за момчетата на Николай Митов и Димитър Костадинов за гостите пропуснаха изгодни ситуации за гол.

През второто полувреме Царско село започна да налага по-сериозен териториален натиск и в първите 15 минути притисна съперника, изпълни няколко статични положения около наказателното поле, но до гол не се стигна.

Състави - ХЕБЪР: Александър Любенов( кап), Ивайло Тодоров, Николай Дичев, Тодор Гочев, Живко Хаджиев, Красимир Илиев, Николай Янков, Евгени Игнатов, Георги Търтов, Октай Хамдиев, Тодор Чаворски (Петър Дебърлиев, Стойчо Папазов,  Георги Каракашев, Ивайло Лазаров, Стоян Сотиров, Живко Петков); Царско село: Джони Пласид, Христо Попадиин, Луис Педро, Иван Бандаловски, Ивайло Марков, Лъчезар Балтанов, Ренато Зико, Димитър Костадинов, Андерсон, Дилан Мертенс, Панайотис Лука(Християн Чипев, Мартин Кавдански, Дилян Георгиев, Михаил Иванов, Стефан Христов, Ален Стеванович, Емануил Манев).