Хебър стъпи накриво – левскарите не сбъркаха у дома

03.02.2021 20:21

СОФИЯ. Волейболистите на Хебър допуснаха втора загуба във волейболния елитен шампионат - при гостуването на Левски в столицата. В новата си зала, която носи името на Апостола, „сините“ взеха победата след четири гейма (27:25, 25:21, 23:25, 25:23) в мача от седми кръг на Първа осмица в Суперлигата при мъжете. Така момчетата на Атанас Петров запазват първото място в таблицата с шест победи и 18 точки, а Левски след четвъртата си победа с две загуби и 12 точки заема пето място във временното класиране.

С драматични обрати бе наситен двубоят, сякаш в потвърждение на думите на Петров преди сезона, че първенството в Първа осмица на Суперлигата е равностойно и няма нито слаби отбори, нито пък изявени фаворити. Най-близо до повтаряне на щастливата развръзка за „тигрите“ от предишния им мач с Добруджа сега бе четвъртият гейм. Хебърци от 6:12 в резултата успяха да стопят пасива си и да върнат равенството в играта, но след инфарктното 23:23 левскарите успяха да затворят гейма, а с това и мача. Дотогава обаче с изключение на втория гейм, в който домакините имаха предимство и го приключиха с разлика, останалите части на мача бяха равностойни и развръзката идваше буквално в заключителните минути.

Състави:  Левски – Владимир Станков, Гордан Люцканов, Самуил Вълчинов, Марк Макгивърн, Христо Цветанов, Боян Йорданов, либеро - Владислав Иванов (Владимир Гърков, Венислав Антов, Александър Николов.

Хебър - Любомир Агонцев, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов, Николай Къртев, Теодор Тодоров, Брадли Гънтър, либеро - Петър Каракашев (Пламен Шекерджиев, Спас Байрев, Иван Латунов, Мартин Симеонов).