Хебърци загубиха от Локо в шестата си контрола

06.02.2021 15:57

ПЛОВДИВ. В последната си шеста контрола футболистите на Хебър загубиха с 1:3 от елитния Локомотив на „Лаута“. Головете в мача за "железничарите" отбелязаха Бирсент Карагарен (25), Лукас Салинас (49) и Кристиан Илив (76), а почетното попадение за хебърци реализира Стойчо Папазов (67).

Минути преди проверката две от звездите на „смърфовете“ - Димитър Илиев и Мартин Луков, получиха своите призови награди от 60-ата анкета за "Футболист на годината".

Логично домакините, водени от бившия хебърец Александър Тунчев, бяха осезаемо доминиращият тим в мача и можеха да открият още в 14-а мин., когато  Кристиан Илич не можа да засече пусната топка от Бирсент Карагерен. В 21-ата минута се наложи принудителна смяна за Локомотив. Кристиан Гомис замени контузения Малембана. Четири минути по-късно домакините откриха резултата. Карагерен не сбърка при голов пас на Димитър Илиев, и отблизо направи безпомощен Александър Любенов. Натискът в черно-бяло продължи до края на полувремето, а хебърци разчитаха на контраатаки.

След почивката резултатът бързо бе удвоен - в 49-а минута Димитър Илиев пусна топката към Первис Умарбаев, който хитро пропусна към Лукас Салинас, а атакуващият полузащитник с техничен удар вкара за 2:0.

Момчетата на Николай Митов опитаха да върнат статуквото с красив гол след изпълнение на корнер в 67-ата минута. Влезлият на мястото на Живко Петков Стойчо Папазов засече центрирането с глава и отбеляза. Сметката придоби класически вид в 76-а минута. Тогава Кристиан Илич проби самостоятелно и попадна в прегръдките на своите съотборници от Локо.

Две минути преди края на редовното време Каракашев опита да изненада резервата на мрежата Илко Пиргов с изстрел от далечна дистанция, но вратарят на пловдивчани реагира адекватно.

Състави: Локомотив (Пловдив): 71. Мартин Луков, 12. Лукас Масоеро, 4 . Дейвид Малембана, 18. Диниш Алмейда, 7. Петър Витанов, 10. Первиз Умарбаев, 19. Лукас Салинас, 27. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 15. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев (60 Илко Пиргов, Петър Петров), Кристиан Гомис, Видол Сейменски, Александър Колев, Георги Минчев, Иван Арамазов, Николай Николаев, Конър Руан, Иван Михайлов, Александър Иванов) .

Хебър: 94. Александър Любенов, 39. Живко Хаджиев, 14. Николай Дичев, 29. Тодор Гочев, 22. Ивайло Тодоров, 88. Ивайло Лазаров, 19. Георги Каракашев, 8. Евгени Игнатов, 98. Георги Търтов, 26. Мартин Вълчинов, 15. Живко Петков  (Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Иван Дишков, Стойчо Папазов, Милен Николов, Димиткър Йовчев, Стилиян Тисовски, Стоян Сотиров, Станислав Маневски, Ангел Генчев, Тодор Чаворски, Даниел Кадьов).