Четвъртък, 20 Май 2021

С регистрация

Хебърци взеха своето от Пирин като гости (обновена)

16.02.2021 19:21

РАЗЛОГ. Волейболистите на Хебър победиха като гост Пирин с 3:0 гейма (27:25, 25:23, 25:12) в мач от десетия кръг на първата осмица в Суперлигата. Разложани оказаха сериозен натиск в първите две части, но след това се пречупиха и момчетата на Атанас Петров вече имат осем победи и 24 точки като убедителен лидер, независимо от изхода на останалите срещи от кръга, в които Левски би Марек Юнион Ивкони, Нефтохимик 2010 победи коравия ЦСКА, а Добруджа 07 – Монтана все още играят при резултат 2:2 гейма.

Домакините, както винаги, оказаха максимална съпротива и стартираха нахъсано и малко не им достигна да изненадат съперника в първата част. Във важния момент обаче „тигрите“ показаха стабилност и опит, като не позволиха непредвидени ситуации и наложиха волята си, като поведоха с 1:0.   Във втората част картината се смени и Хебър  поведе ударно с 5:1 и  8:2, след силен начален удар. Пирин не се отказа от борбата, като отново щурмува съперника и успя да изравни при 16:16. Усилията и обаче стигнаха за равностойност само до 22:22. Отново класата на Хебър си каза думата и гостите спечелиха и втората част.  Това бе ключов момент, като в третата част разложани вече нямаха същите съпротивителни сили. Пазарджиклии  взеха голяма преднина, като затвориха гейма с разлика, остявяйки съперника на едва 12  точки.   Реализатор за победата на Хебър бе Брадли  Гънтър с 15 точки (1 ас, 1 блок). Тодор Алексиев добави 13 точки за успеха (1 блок).   За Пирин четирима състезатели - Александър  Симеонов, Кристофър Петров, Благовест Катраднджиев и Мартин Юруков завършиха  с еднакъв  актив от по 7 точки.