ВК Хебър пак победи ЦСКА (обновена)

26.02.2021 19:49

СОФИЯ. ВК  Хебър постигна ценна победа като гост на ЦСКА с 3:1 гейма (27:25, 23:25, 25:19, 25:18) в мач от единадесетия кръг на първата осмица в Суперлигата. Волейболните „тигри“, които през януари надвиха "червените" с 3:0 в пазарджишката зала "Васил Левски", взеха своето и сега. Така водачът в класирането от Пазарджик вече има 9 победи, само 2 загуби и 27 точки. Във врата му „диша“ с 24 точки отборът на столичния Левски, който по-рано днес победи Пирин (Разлог) с 3:0 в първия мач от кръга.

Както се и очакваше, двубоят в столичната зала „Васил Симов“ започна двуостро и се играеше точка за точка в първите две части, като във втората момчетата на Сашо Попов показаха съществен прогрес. Домакините заиграха по-добре в атака и играта им потръгна, а инициативата им продължи до самия край на втората част. Още в началните минути на мача пък съставът на пазарджишкият им бе променен, като на поста либеро титуляр бе Добромир Иванов.Третият гейм започна по идентичен начин, но постепенно хебърци взеха превес и успяха да разтегнат преднината си на пет точки. „Армейците“ опитаха да върнат интригата с поредица силни отигравания, комбинирани с грешки в защитата на хебърци, но надеждата на „червените“ трая кратко и геймът приключи при постигнати от тях 19 точки. Това като че ли ги прекърши психически и в четвъртата част те влязоха в ролята на догонващи почти от самото начало. Хебър играеше все по-уверено и за десетина минути успя да поведе с внушителната разлика от 7 точки при резултат 12:5 за отбора на новия треньор Драган Иванов. Домакините опитаха да стегнат редиците, но този гейм бе предрешен като интрига още почти от началото.

Най-резултатен в мача бе канадският коз на Хебър Брадли Гънтър (на снимката) с 23 реализирани точки.

На 4 март Хебър посреща Монтана в 12-и кръг от етапа на победителите.