Тенис клуб „Панагюрище” с поредица от медали и купи в три състезания

08.06.2021 13:49

СТАРА ЗАГОРА-СОФИЯ-ПЛОВДИВ. Поредица от медали и купи за състезателите на Тенис клуб „Панагюрище” след участие на три силни състезания.

На провелата се студенска спартакиада по тенис на маса  в Стара Загора състезателките от Тенис клуб „Панагюрище” Йоана и Десислава Ботеви се представиха много добре като завоюваха по три медала: лично бронзови медали, двойки сребърни медали и смесени двойки също бронзови медали. При смесените двойки Йоана Ботева игра с  Димитър Калоянов, също състезател на пангюрския клуб.

Йоана Ботева и Десислава Ботева са студентки в Софийския унивирситет, а Димитър Калоянов в Техническият унивирситет.

На 5 юни в София се проведе национален турнир за 10,12 и 15 години. Тенис клуб участва с 10 състезатели. Във възраста до 10 г. Сияна Ралчева се класира на 1-во място, Ема Накова – 2-ро място. Ради Захариева игра много добре, постигна няколко победи и получи специална награда от организаторите.

При момчетата шампион стана Димитър Димитров след драматичен полуфинал и финал. Илия Зубев зае -то място, като изигра серия от добри мачове и победи.

Конкуренцията бе особено сериозна при 12-годишните, но Йордан Генов записа само победи, като финала бе особено тежък - срещу състезателя от Спортно училище гр. Плевен, завършил 3:2 за нашия тенисист. Матея Генов показа не много добра форма  и не стигна до медал.Стефан Цветанков с малкото си опит постигна две победи и е между 30 те-състезатели.

В групата до 15 години Станислав Метанов изигра много добри мачове и стигна до 9-16 място. Георги Бойчев стана първи в групата си, след което премина три кръга от оснавната схема, записвайки сериозни победи над класни състезтели, но на четвърт финала загуби и остана на 5-8 място.

Като цяло състезанието бе много добре организирано с участието на над 80 състезатели, коментира старши треньорът Борис Влахов, който е доволен от успеха на своите тенисисти и след последния престижен турнир.

На 06 юни в Пловдив се проведе комерсиален турнир от верига  АНДРО  за състезатели до 15 години. Тук Георги Бойчев се класира на трето място, побеждавайки състезателя от Пловдив Симонян. Станислав Метанов с много добра игра зае 5-8 място, Матея Генов е 9-16-ти, а Йордан Генов стана първи в групата си, но на четвъртфинал загуби от представителя на „Марица Фест”-Пловдив. Димитър Димитров бе най-малкият участник и записа две победи, но изигра мачове за набиране на опит. По здравословни причини в турнирите не взе участие Георги Тодореев.

Следващата седмица предстои държавният финал за момчета и момичета до 10 години в Момчилград. Клуба ще разчита на Димитър Димитров, Илия Зубев и Радостин Бараков. При момичетата участие ще вземат Сияна Ралчева,Ема Накова и Ради Захариева, поясниха от спортно-техническия щаб на ТК „Панагюрище”.