Хебър и Миньор с реми в адската жега

30.07.2021 22:24

ПАЗАРДЖИК. Домакинско реми – 1:1, направи Хебър с  Миньор(Перник) в мач от втория кръг на Втора лига при изключително горещо време на стадион „Георги Бенковски“. Термометрите при началния съдийски сигнал показваха 41 градуса. За „зелените“ резултата откри Октай Хамдиев в 34-та минута, а игралият в Хебър Божидар Васев се отчете за перничани.

До почивката футболистите бяха активни и пред двете врати, въпреки жегата, като повечето положения бяха за хебърци. В 33-ата минута момчетата на Митов получиха правото да изпълнят дузпа заради игра с ръка на Георги Купенов при шут на Емануил Манев. Хамдиев застана на бялата точка и не сбърка в горния десен ъгъл - 1:0.

На почивката Николай Митов включи в игра Олег Димитров и Ивайло Михайлов, докато Христо Янев коригира  атаката си, заменяйки Методи Костов с Калоян Йосифов. „Жълто-черните“ засилиха натиска и в 59-ата минута след центриране от ъглов удар Калоян Стефанов продължи към далечната греда, където непокрития Божидар Васев отблизо засече за 1:1. Това окрили гостите, които имаха своите минути, но и дата отбора отпаднаха физически в горещото време. Натискът на домакините се засили в края на двубоя, макар перничани да пропуснаха чисто положение на финалната права на двубоя, когато Ивайло Димитров за наш късмет не порази мрежата на Дебърлиев.

Състави - ХЕБЪР: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Радослав Терзиев, Георги Търтов, Мартин Вълчинов, Георги Каракашев (46-Олег Димитров), Александър Бастунов (65-Тодор Чаворски), Евгени Игнатов (кап.) (75-Жак Пехливанов), Емануил Манев, Октай Хамдиев, Живко Петков (46-Ивайло Михайлов). Миньор: Даниел Леонтиев, Димитър Савов, Павлин Чиликов, Георги Купенов, Четин Садула, Емил Ценов, Веселин Васев, Божидар Васев, Андреас Васев, Иван Вълчанов, Методи Костов.