Четвъртък, 02 Дек 2021

Емо Грозданов e в Топ 7 на Евро’2021 в Португалия

01.09.2021 22:53

КАЛДАШ ДА РАЙНА. Супер успех постигна състезателят по модерен петобой от СК"Шампион" Емил Грозданов на провеждащото се в момента европейско първенство в Португалия до 17 и 19 години. Емо, който е ученик в Спортно училище в Пазарджик, се класира за финала с лични резултати в плуването на 200 м свободен стил с време 2.04.34 мин. и комбинираната дисциплина 3 х 800 м бягане с 3 стрелби. Петобоецът ни влезе на финала с първи резултат, което още повече изостри апетита му за добро класиране. След ден почивка, отново с личен резултат на плуването 2.03.99 мин., Емил Грозданов тръгна от осма позиция на комбинираната дисциплина. Въпреки силния личен резултат силите стигнаха за класиране на 7-о място. Първите четири места заеха състезателите на Русия, а с петия в крайното класиране от Италия и шестия класирал се от Германия Емо има равен брой точки.

Да припомним, че златното момче на „Шампион“ получи квота за участие в европейското след силното си представяне в Държавните първенства с две шампионски титли в неговата възраст и две вицешампионски в горната до 19 години,както и вицешампион за младежи с петата дисциплина езда.

Утре Емил продължава участието си в европейското в горната възрастова група до 19 години в четирибой - плуване,фехтовка и комбинирана 4х800 м бягане с 4 стрелби.

В средата на септември Емил ще участва на световното първенство в Александрия, Египет, а треньорите му в СК „Шампион“ вярват, че и там той ще ни зарадва.