Хебър срази и Септември в осма поредна победа

18.09.2021 19:08

Футболистите на Хебър победиха с минималното 1:0 столичния Септември в мач от 10-тия кръг на Втора професионална лига и продължават да са на върха. В момента пазарджишкият тим е едноличен лидер с 25 точки в класирането, пред Етър, който е с 23 точки след победа над Спортист (Своге) с 4:0. Трети е Миньор (Пк), който се препъна и направи равен с Монтана - 1:1. Така "чуковете" от Перник, които до момента не познават вкуса на поражението, са на трето място с 20 точки, колкото и Спартак (Вн), и Струмска слава (Радомир). Гостите от Септември пък са шести с 19 точки след днешния двубой. Единственото попадение на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик бе дело на Евгени Игнатов-Бамзе в 49-а минута.

До почивката двата отбора се дебнеха, а превес в играта нямаше никой от съперниците. Най-чистото положение бе в 43-а мин. за гостите, които пропиляха опасната ситуация след като Александров, останал сам срещу Петър Дебърлиев,  би в тялото на вратаря. В 49-та минута Евгени Игнатов вкара гола на победата след като излезе на стрелкова позиция и прокара топката през чатала на стража на гостите Николай Банков. Това амбицира столичани, които натиснаха „зелените“, но така отвориха пространства за контраатаките на отбора на Николай Митов. Отново Игнатов можеше за удвои 9 минути по-късно след първия гол, но топката мина на сантиметри от вратата на противника. В 75-а мин. Пешов бе близо до изравняване, но топовният му изстрел не оплете отвътре мрежата на домакините. До края натискът на гостите се засили, но и късметът помогна на хебърци да се подзравят с осма поредна победа.

Състав на ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 3. Александър Бастунов, 18. Радослав Терзиев, 98. Георги Търтов, 11. Цветелин Тонев (kап.) (81-Ивайло Тодоров), 20. Жак Пехливанов (61-Мартин Вълчинов), 34. Олег Димитров, 8. Евгени Игнатов (75-Тодор Чаворски), 12. Емануил Манев (61-Георги Каракашев), 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов  (46-Живко Петков).