Понеделник, 20 Дек 2021

Емил Грозданов е шести на смесената щафета на световното в Египет

20.09.2021 09:39

АЛЕКСАНДРИЯ. Петобоецът на пазарджишкия клуб „Шампион“ и на Спортното училище в Пазарджик Емил Грозданов се класира шести на смесената щафета на световното първенство по модерен петобой до 17 години в  древния египетски град. Надпреварата на планетата се проведе от 12 до 19 септември.

Емил влезе в призовата шестица заедно с Ралица Митева  на финала на смесената щафета, до който право да участват имаха най-добрите 17 екипа петобойци. В крайното комплексно класиране на световното Грозданов зае 11-то място, в конкуренция на финала с 36 елитни атлети от цял свят. Тук той отново постигна най-добър резултат от 907 точки за радост на треньорите си в СК "Шампион" Анна Георгиева и Валентин Георгиев.

Да припомним, че по-рано Грозданов стана седми на европейското първенство в Калдаш да Райна, Португалия.