Марица подложи крак на Хебър

16.10.2021 17:06

ПЛОВДИВ. Марица победи с класическото 3:1 Хебър в мач от 13-ия кръг на Втора професионална лига.  Ангел Грънчов, Ивайло Михайлов (от дузпа) и Милен Танчев  бяха точни за домакините в 46-а, в 81-а и в 87-а мин., а Иво Михайлов вкара изравнително попадение за Хебър в 55-а мин. Така отборът на Ники Митов сега сдаде водачеството и е втори във временното класиране с 28 точки, а на върха е на път да се изкачи Етър, който в 55-а мин. води с 2:0 на Струмска слава като гост в Радомир.

В първите минути на двубоя хебърци регистрираха няколко добри бързи атаки, но не намираха очертанията на вратата. „Зелените“, които в този мач бяха облечени в жълто имаха основателни претенции за дузпа при една от атаките - Октай Хамдиев напредна отляво и бе съборен в наказателното поле, но реферът Мартин Марков не посочи бялата точка.

Постепенно маричани заиграха по-уверено, а Мариян Тонев вкара топката зад голлинията на Дебърлиев – но от засада. От своя страна Хамдиев и Чаворски застрашиха вратата на Николов.

Резултатът бе открит в продължението на първата част, при корнер отдясно на вратата на Хебър, централният защитник Ангел Грънчов бе оставен непокрит и откри с глава от непосредствена близост.

След почивката Живко Петков можеше да изравни в 55-а мин. с глава, но за съжаление ударът му бе извън рамката на вратата. Това стори влезлият като резерва Иво Михайлов пет минути по-късно. Той проби отляво, стреля с левия крак и топката спря в мрежата на домакините – 1:1. Пловдивчани имаха шанс да изравнят само две минути по-късно, но капитанът на тима Валери Домовчийски се размина с топката.

Победният гол падна в 81-а мин. Десет минути преди края на срещата Марчев бе съборен в наказателното поле и реферът свири дузпа. Голмайсторът на тима Тонев се нагърби с изпълнението и не сгреши. В оставащото време момчетата на Николай Митов се хвърлиха в атака, но така и нямаха шанс да вземат поне точка. Напротив - няколко минути преди края Милен Танчев оформи крайното 3:1 с впечатляващ прехвърлящ удар.

Марица: 86. Илия Николов; 24. Ангел Грънчов; 11. Илиян Йорданов; 7. Симеон Вешев(жк); 22. Георги Иванов; 29. Янко Ангелов; 8. Александър Праматаров; 17. Валери Домовчийски (к)(жк); 10. Веселин Марчев; 87. Мариян Тонев(жк); 21. Станислав Маламов. Резерви: 33. Петър Начев; 77. Айкут Янъков; 5. Димитър Аврамов; 19. Мартин Газиев; 20. Йордан Пейчинов; 13. Милен Танчев; 6. Сами Мехмедов.

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев; 11. Цветелин Тонев(к); 24. Томислав Папазов; 18. Радослав Терзиев; 26. Мартин Вълчинов; 3. Александър Бастунов; 33. Георги Каракашев; 12. Емануил Манев; 77. Октай Хамдиев(жк); 99. Тодор Чаворски(жк); 9. Живко Петков. Резерви: 25. Ивайло Василев; 23. Стойчо Папазов; 14. Ивайло Тихомиров; 8. Евгени Игнатов; 20. Жак Пехливанов; 39. Ивайло Михайлов; 34. Олег Димитров