Хебър играе за Суперкупата, в сряда приема Шахтьор в Шампионската лига

17.10.2021 14:01

СТАРА ЗАГОРА. Шампионът на България Хебър е бори за втора Суперкупата на България срещу носителя на Купата – Нефтохимик 2010 (Бургас)). Мачът започна от 14:00 часа в старозагорската зала „Иван Вазов“. Двубоят е предаван пряко в каналите на Diema Sport HD. Волейболистите на Нефтохимик излизат за защита на Суперкупата, след като я спечелиха през 2020 година. Тогава битката бе в столичната зала „Христо Ботев“, където "Нафтата" се наложи с 3:0 (25:22, 25:23, 25:20) над „тигрите. Нефтохимик е и първият носител на Суперкупата на България, като триумфира с отличието в дебютното издание през 2016 година. Общо досега бургазлии имат четири отличия и илзизат за своя пети приз от надпреварата в клубната си витрина.    Хебър ще се бори за втори трофей в своята история. Първата си Суперкупа тимът от Пазарджик вдигна през 2019 година, когато победи Нефтохимик с 3:0 гейма в зала „Христо Ботев“ в София.

Междувременно стана ясно, че Хебър ще е домакин във втория квалификационен кръг на Шампионската лига пов олейбол. "Тигрите" приемат Шахтьор (Солигорск) в първия мач помежду им, като срещата е на 20 октомври (сряда) в зала "Васил Левски" в 19:00 часа. Пазарджиклии се класираха за следващия кръг на най-престижния волейболен европейски турнир след като се наложиха над КВ Гуагуас (Лас Палмас) с 3:1 гейма в мача-реванш у дома, и спечелвайки златния гейм с 15:13. В Испания родният тим отстъпи с 0:3 гейма. На 23 октомври, събота, хебърци посрещат Монтана у дома в първи кръг на Суперлигата.

Реваншът между Хебър и Шахтьор ще се изиграе на 26 октомври (вторник) в Минск (Беларус). Победителят от двойката се класира за трети кръг, където ще срещне спечелилия между словашкия УЖС Комарно и гръцкия Олимпиакос (Пирея).

Следващият съперник на нашите във втори кръг - Шахтьор (Солигорск), записа два успеха над английския ИББ Полония (Лондон) - с 3:2 и 3:1 гейма. И двете срещи се играха в полския град Белхатув.