Четвъртък, 03 Фев 2022

След корнер Живко върна Хебър на върха във Втора лига

30.10.2021 19:08

ДОБРИЧ. Хебър отново е лидер във Втора професионална лига след като победи Добруджа с 1:0 в мач от 15-ия кръг. Единственият гол в мача вкара топстрелецът ни Живко Петков, който разтресе мрежата на добричлии още в 5-та минута след корнер.  Макар и почти цял мач да играха с човек по-малко, домакините имаха отлични възможности да вземат поне точка срещу един от фаворитите в групата. В 15-та минута Добруджа остана с човек по-малко, след като главният съдия Димитър Буров набързо показа два жълти картона на  Андриан Димитров. Домакините бурно ги оспорваха, но и след като останаха в по-малочислен състав, бяха по-активни и за наше щастие пропуснаха три много добри възможности за изравняване. Най-чистото положение се откри пред Стефан Митев в 83 мин., но от десетина метра той не успя да преодолее вратаря Петър Дебърлиев.

С успеха отборът на Николай Митов събра 34 точки и заради победата над Етър в директния мач между двата отбора излезе начело във временното класиране.

Състав на Хебър: 1.Петър Дебърлиев, 24.Томислав Папазов, 18.Радослав Терзиев, 11.Цветелин Тонев(к), 98.Георги Търтов, 3.Александър Бастунов, 33.Георги Каракашев, 8.Евгени Игнатов, 39.Ивайло Михайлов, 12.Емануил Манев, 9.Живко Петков (25.Ивайло Василев, 20.Жак Пехливанов, 14.Ивайло Тодоров, 26.Мартин Вълчинов, 34.Олег Димитров, 23.Стойчо Папазов) 99.Тодор Костадинов.