“Тигрите“ остават непобедени след визитата на Добруджа

19.11.2021 20:51

ДОБРИЧ. С пета победа в шестия кръг на мъжкия Супер волей се поздрави волейболният тим на Хебър, който до сега няма загуба. „Тигрите“ победиха като гости Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:22 , 25:8 , 25:22 ) в мач от шестия кръг на елита, който се игра в зала „Добротица“. В следващия 7-ми кръг Хебър ще гостува на Локомотив (Пловдив) на 23 ноември от 18,00 часа.

Домакините устремно тръгнаха свой терен и дори поведоха при 22:21, но това не им помогна в първата част след като на крайната линия застана Брадли Гънтър, а след неговите действия съотборниците му отбелязаха четири последователни точки и спечелиха.

Във втория гейм шампионите поведоха с 4:1 и превъзходството им бе пълно докрай. Пазарджиклии буквално прегазиха съперника, като го оставиха на едва 8 точки. В третата част домакините се надигнаха и отново показаха зъби и нокти. Те бяха равностойни през по-голямата част и имаха водеща роля до двадесета точка. Но отново в най-важния момент Хебър се събра, не допусна изненади и наложи волята си. Тодор Алексиев сложи финалния акорд, а пазарджиклии затвориха мача в три гейма. Най-добри реализатори за победата на Хебър станаха Тодор Алексиев (1 блок)  и Брадли Гънтър (1 блок , 1 ас) с по 14 точки. Якопо Масари добави 12 точки за успеха. За Добруджа най-резултатен бе Явор Генов с 12 точки ( 1 ас, 1 блок).

След петата си поредна победа "тигрите" са втори във временното класиране и продължават без загубен гейм и с пълен актив от 15 точки, но и с мач по-малко заради отложена среща с ЦСКА.