Хебър взе своето срещу ЦСКА

07.12.2021 20:18

ПАЗАРДЖИК. Шампионите от Хебър успяха да победят гостуващия ЦСКА, воден от Александър Попов, който миналия сезон донесе шампионския успех на хебърци. В обновената зала "Васил Левски" жълто-сините затвориха мача при резултат 3:1 (25:17, 19:25, 25:14, 25:14) и оглавиха класирането, допускайки първи загубен гейм в първенството (при 27 спечелени), докато "червените" са седми.

Шампионите от Хебър, водени от Мартин Коста Бланко, затвориха за по-малко от половин час първата част с 25:17. Още на старта те поведоха бързо с 5:0, а разликата постепенно набъбна до 9 точки при 16:7. Александър Попов взе прекъсване за армейците.  Хебър поведе с 18:11 след успешен пайп на Якопо Масари, а до края домакините напълно владееха играта.

Вторият гейм бе за ЦСКА, който в един момент поведе с 10:18, а принос за успешната игра на „червените“ и коварните им флотсервиси имаха пазарджиклията Добромир Димитров и Реда Хайкал. А началото вървеше точка за точка, докато ЦСКА с 2 точки при 11:9, а играта на хебърци забуксува. Мартин Бланко Коста пусна в игра някои от резервните състезатели и краоят на този гейм бе предизвестен.

останалите два гейма обаче бяха лишени от по-особена интрига. Шампионите поведоха с 3:0 в началото на третата част и авансът им постепенно се увеличи. Якопо Масари получи "зелен" картон, след като си призна, че е докоснал мрежата при резултат 7:4. Четвъртата част бе идентична, а сега "тигрите" мислят за срещата с Пирин (Разлог), която е от 18:30 часа в петък в Пазарджик, а на 14 декември от 18:00 часа посрещат и немския Фридрихсхафен от груповата фаза Шампионската лига.

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Теодор Тодоров, Николай Къртев – Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов)

ЦСКА: Добромир Димитров, Реда Хайкал, Георги Татаров, Мартин Павлов, Иван Латунов, Андрей Христов - Кристиян Петров-либеро.