Браво, ”тигри”! Голяма драма и успех за Хебър в историческия мач от ШЛ!

16.12.2021 21:21

ПАЗАРДЖИК. Волейболният шампион Хебър продължава да пише история! За близо два часа  „тигрите” победиха с 3:2 (25:13, 18:25, 22:25, 25:11, 15:12) Фридрихсхафен в първо домакинство на Пазарджик в Шампионската лига. Многобройна и гореща публика подкрепяше момчетата и Камило Плачи при домашния им дебют в най-престижния европейски турнир в обновената зала „Васил Левски”.

В първия гейм интригата се скъса след като хебърци направиха разликата на 10 точки. В началото жълто-сините поведоха с 3:1 след като Маркус Бьоме би сервис в мрежата. Якопо Масари атакува технично по блокадата от зона 4 за 7:4, а Брадли Гънтър атакува мощно по блокадата за 10:5. Единична блокада на Тодор Алексиев и Хебър поведе с 13:6. Тодор Алексиев игра много прецизно на мрежата и Хебър дръпна с 10 точки при 17:7. Виктор Йосифов атакува мощно през центъра за 19:9. След тройна българска блокада резултатът стана 20:10. Масари с мощен сервис даде възможност за блокада на Николай Къртев - и 24:13. Ас на Якопо Масари затвори гейма с категоричното 25:13.

Втората част бе за гостите. Те дръпнаха с 3:0, а Тодор Алексиев вкара топката между тройната блокада и мрежата за 2:4. Немците поведоха със 7:4, след което Масари атакува мощно за 5:7. Блокаут на Тодор Алексиев и 7:10. Ас на Брадли Гънтър и атака на Андрий Аганиц в аут скъсиха изоставането ни на 11:12. След това обаче германците се активизираха и резултатът стана 14:19. Тройна блокада спря така на Тодор Алексиев - 16:22. Воин Чачич атакува технично по блокадата и германският тим стигна до геймбол при 24:18. Отново Чачич отигра атака по българската блокада и Фридрихсхафен спечели с 25:18 втората част.

Тодор Алексиев даде преднина на Хебър с 3:1 в началото на третата част. Последваха 5 поредни точки за Фридрихсхафен, последната от тях дойде след ас на Лусиано Висентин - 3:6. Иван Станев и Дейвид Кръстев се появиха в игра и веднага завършиха успешна комбинация - 4:6.  Фридрихсхафен дръпна с 5 точки при 10:5. Гьорги Гьоргиев и Брадли Гънтър се завърнаха в игра за Хебър. Брадли Гънтър атакува успешно от зона 2 за 8:10. Ас на Воин Чачич и Фридрихсхафен поведе с 12:8. Разликата се движеше в диапазона 2-3 точки за гостите, когато Марк Лебедев взе прекъсване за германския вицешампион. Последвахаа два поредни аса на Воин Чачич и Фридрихсхафен поведе с 20:16. След това просто догонвахме съперника. Мартин Симеонов би добър сервис и Лукас Маазе атакува в аут - 24:21. Чачич атакува в аут - 24:22. Марк Лебедев взе прекъсване за Фридрихсхафен, след което Симеонов би начален удар в мрежата, а германският тим спечели с 25:22 третия гейм.

Четвъртата част започна с доминация на Хебър и тя бе убедителна до края. Нашите поведоха с 5:3 и 6:4 в началото на 4-ата част. Хубав сервис на Виктор Йосифов и последва отлична блокада на Николай Къртев за 7:4. Якопо Масари преодоля тройната блокада с техничен удар - 8:4. Марк Лебедев взе прекъсване за Фридрихсхафен. Воин Чачич би сервис в мрежата - 10:6. Лусиано Весентин атакува в аут и Хебър поведе с 5 точки при 11:5. Ас на Якопо Масари и отборът от Пазарджик дръп на 12:5. Марк Лебедев взе второто си прекъсване в 4-ата част. Тодор Алексиев показа световна класа в атака - 14:7. Якопо Масари отигра технично в атака за 15:8. След това ас на Гънтър направи разликата 10 точки при 18:8. Брадли Гънтър атакува мощно за 20:10. Ас на Виктор Йосифов и 21:10. Николай Къртев атакува успешно и Хебър спечели 4-ия гейм с 25:11.

В тайбрека двата отбора се захапаха здраво и играта вървеше точка за точка. След бомбен сервис на Чачич в последвалото разиграване разликата стана 2:4, но Алексиев с добро отиграване намали на 3:4. Масари не сгреши и проби за 4:5. Маазе стреля от начален удар в мрежата - 5:6, а след като гостите играха топка в аут резултатът бе изравнен - 6:6. След дълго разиграване Масари проби противника - 7:6! Лебедев поиска прекъсване. След смяна на полетата, с Масари на сервис Чачич се справи - 8:8. Пробив през Масари при сервис на Деян Винчич - 9:10. Аут на Чачич - 11:11. Мартин Симеонов заби мощен сервис и Виктор Йосифоф стовари топката в полето на Фридрихсхафен - 12:11. Топка в аут за Лукас Маазе - 13:11! Последва нов аут - на Воин Чачич, а след това  мачболът почти бе спечелен от "тигрите", но Маазе прокара топка за 12:14. Маркус Бьоме заби "бомба", но нашите удържаха и при разиграването Виктор Йосифов донесе победната точка в историческия мач!

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Къртев, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро (Стойко Ненчев, Мартин Симеонов, Иван Станев, Дейвид Кръстев), старши треньор Камило Плачи.

Фридрихсхафен: Деян Винчич, Лукас Маазе, Даниел Муниз, Воин Чачич, Маркус Бьоме, Андрий Аганиц - Блейър Бан-либеро (Лусиано Весентин), старши треньор Марк Лебедев.