Хебър загуби първата контрола - 1:3 от Славия

13.01.2022 15:41

ПАЗАРДЖИК. Със загуба започна серията контроли отборът на Хебър – 1:3 от Славия. За „белите“, които сега бяха с черни фланелки, бяха точни Жуниор Мапуку, Тони Тасев и Александър Иванов, а за домакините се разписа Тодор Чаворски. Столиани откриха резултата още в първата минута на мача, когато Мапуку стреля с глава, но ударът му не бе точен, а топката стигна до Кристиян Добрев. Той подаде отново на конгоанеца, който този път не сбърка на празна врата. Седем минути по-късно Славия можеше да удвои. Мапуку изведе Добрев по фланга и крилото бе съборен. Съдията отсъди дузпа, която Тони Тасев пропусна. В 28-ата минута гостите стигнаха до второ попадение. Грешка на Томислав Папазов позволи на Тасев да открадне топката и на празна врата удвои. В 31-а минута Хебър намали резултата след красиво изпълнение на Тодор Чаворски за 1:2. В 59-ата минута „зелените“ можеше да изравнят, след като получи право да изпълни дузпа, но Октай Хамдиев прати топката в напречната греда. В края Славия вкара трети гол,. Резервите Наско Кехайов и Александър Иванов – син на Георги Иванов-Гонзо, комбинираха и Гонзо-младши отблизо не сбърка.