Хебърци категорични над Нефтохимик - 3:0

21.02.2022 21:53
Хебърци категорични над Нефтохимик -  3:0

ПАЗАРДЖИК. Волейболните шампиони от Хебър надиграха Нефтохимик 2010 с категоричното 3:0 (26:24, 25:19, 25:17) в заключителен мач от 15-ти кръг в мъжкия ни елит. Така записаха 14-та поредна победа. Въпреки че са с мач по-малко заради отложена среща, водят във временното класиране с 41 точки, като досега са загубили едва четири гейма в първенството. "Нафтата" пък са трети, с 35 точки, а пред тях са Пирин (Разлог).

От отбора на бургазлии отсъстваха Николай Учиков, Николай Колев и Тодор Димитров. След оспорвана битка в първия сет, и постоянно преследване в резултата, гостите от Бургас изпуснаха геймбол при 24-22. Хебър не позволи повече “притискане в стената” и със силен сервис (ас на Масари за последната точка), поведе в резултата. След равенство при 13-13 във втория гейм, отново Масари записа важни точки, а в “тигрите” взеха инициативата и, водени от Брадли Гънтър, затвориха в своя полза. Повеждайки с 2-0, пазарджиклии бяха по-увереният тим и в последния гейм. По-доброто представяне в атака (45 на 35) и от сервис (шест на два аса) се оказаха ключови за победата на Хебър, И двата тима обаче завършиха с равен брой точки от блок - седем. Гънтър грабна наградата за най-полезен играч в мача, завършвайки като топ реализатор с 18 точки.