ФК Хебър загуби в Своге, вече е трети

05.03.2022 17:33

Отборът на Хебър загуби с минималното 0:1 гостуването си на Спортист (Своге) в мач от 25-ия кръг на футболната Втора лига. Като цяло играта бе равностойна, но тимът на Борислав Кьосев имаше по-чистите положения, макар и малко в този мач. Единственият гол в срещата, донесъл победата на "шоколадите", бе дело на Георги Николов в последната минута на първото полувреме. Младокът, който преди дни премина в Своге от първодивизионния ботев (Враца), получи топката след рикошет при добро центриране отляво на Кирил Янакиев и простреля Петьо Дебърлиев отблизо. До края на двубоя и двата тима имаха своите положения, но„зелените“ така и не можаха да възстановят равенството. В 55-та минута Евгени Игнатов-Бамзе получи жълт картон за симулация, макар че имаше съмнения, че е съборен в наказателното поле на домакините. В последната четвърт на двубоя пазарджиклии заиграха "ва банк", но не материализираха натиска си, а при две от контрите на Спортист можеше да се стигне и до нов гол в нашата врата. Дебърлиев обаче отрази страхотните удари на Аюб Тазути и Мартин Сандов.

Момчетата на Николай Митов към момента са трети във временното класиране с 48 точки, като изостават на 4 точки от първия Спартак (Варна) и на 3 от втория Етър. „Болярите“ победиха категорично Миньор (Перник) с 3:0, а лидерът от Варна вчера спечели своя мач срещу Марица (Пловдив) - също с 3:0. На 3 точки зад Хебър на 4-то място пък е пернишкият Миньор.

Състав на Хебър - Дебърлиев, 3. Бастунов, 10. К. Василев, 8. Игнатов, 12. Манев, 5. М. Михайлов, 24. Т. Папазов, 9. Петков, 18. Терзиев, 11. Тонев (кап.), 77. Хамдиев, (25. И. Василев, 26. Вълчинов, 34. Димитров, 33. Каракашев, 39. И. Михайлов, 6. Найденов, 99. Чаворски).