СК Шампион направи фурор на държавните първенства по модерен петобой

14.03.2022 14:14

ПАЗАРДЖИК. Фурор с 6 отборни купи направиха петобойците на СК „Шампион” на завършилите в областния град държавни първенства по модерен петобой до 13 и до 15 години. При по-малките отборното злато от общо 9 тима грабнаха момичетата в състав Сияна Драгиева, Петя Пашова, Сара-Мари Рамадани и Сияна Мухарова. В индивидуалното класиране Драгиева се окичи със злато, Пашова е четвърта, Рамадани,която е ученичка в Спортното училище, е шеста, а Мухарова – осма. В тази възрастова група момчетата станаха втори отборно в състав Стилян Грахов, Лъчезар Чакъров (съответно четвърти и пети в индивидуалната подредба), Димитър Белишки и Александър Гиев. Двамата „шампиони” и ученици на Спортното училище Грахов и Чакъров са по-малки от конкурентите си, но впечатлиха специалистите, особено на бягането, където Грахов записа първо време на 900 м (03:07 мин.) с голяма разлика пред конкуренцията, а втори финишира Чакъров. В комплексното индивидуално класиране Белишки е 14-ти от 75 състезатели, а Гиев – 21-и.

На държавното първенство до 15 години имаше международно участие от Гърция и при момичетата, и при момчетата. Тук отборното злато за СК „Шампион” изковаха Ивелина Пиронкова, която се качи най-високо на почетната стълбичка, Наталия Шопова (тя стана държавен вицешампион) и Иванка Стоилова (шеста индивидуално). Вторият отбор на клуба в състав Сара-Мари Рамадани, София Божилова и Габриела Канчева спечели бронзовата купа (всички те учат в Спортното училище).

При момчетата в тази възрастова група хегемонията на „Шампион” бе пълна – Томас Григоров е държавен шампион, Георги Илиев се окичи със сребро, Антон Велчев е трети. Вторият тим на клуба се поздрави със сребърната купа - Михаил Чакъров е четвърти индивидуално, Стилян Грахов, който направи много силна стрелба, се класира на 8-о място, а Кристиян Терзийски – 13-и. На седмо място от 15 отбора пък е третият отбор на „шампионите”.

„Изключително сме доволни от успеха. Окупирахме призовите места и това ни прави горди. Поздравяваме момичетата и момчетата за отличното представяне”, коментираха треньорите Анна и Валентин Георгиеви.

В СК „Шампион” вече са се настроили за успехи и на държавните първенства до 17 и до 19 години, които са тази събота и неделя във Варна.