Четвъртък, 11 Авг 2022

Ето къде да гледаме финала на Европейското на сестри Стоеви

30.04.2022 12:43

ШМАДРИД. След броени минути – но не преди 14 часа, двукратните шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева стартират финала на Европейското първенство за мъже и жени в испанската столица. Снощи сестрите, които са гордостта на Бадминтон скуош клуб Пазарджик, се класираха за втора поредна година на финала на двойки жени.

Къде да гледаме мача? На сайтаh ttps://www.badmintoneurope.tv  след като си направите бърза регистрация.

Поставените под номер 1 в схемата българки, победиха представителките на Дания Амалия Магелунд и Фрежа Равн с 21:11, 21:12 за 33 минути. Габриела Стоева и Стефани Стоева поведоха с 12:4 в първия гейм, а във втората част след 9:7 направиха силна серия и без проблеми стигнаха до крайния успех. Сестрите се борят за трета титла на Стария континент след 2018 и 2021 година. На финала днес те ще играят за златните медали срещу четвъртите в схемата германки Линда Ефлер и Изабел Лохау, които елиминираха в драматичен мач номер 2 Майкен Фруергаард и Сара Тигесен (Дания) с 20:22, 21:15, 22:20 за 1 час и 20 минути игра.

"Знаме" писа, че преди около месец българките победиха Ефлер и Лохау на финала на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300" в Базел (Швейцария) с награден фонд 180 хиляди долара.