Четвъртък, 13 Oct 2022

Хебър си осигури минимум бараж за елита!

14.05.2022 20:24

ПАЗАРДЖИК. Хебър си осигури минимум бараж за efbet Лига след като спечели с 3:0 домакинството си на Марек в мач от 37-ия кръг на Втора лига. Така дупничани изпадат от втора дивизия. Успехът за момчетата на Николай Митов на стадион „Георги Бенковски“ осигури поне четвъртото място в крайното класиране на Втора лига. Головете за победителите паднаха след почивката, когато първо Георги Каракашев опъна мрежата на вратата на гостите от Дупница. В 59-ата минута капитанът на Хебър Евгени Игнатов удвои, за да дойде 84-ата минута, когато Тодор Чаворски заби последния гол. Марек продължава да е в червената зона, която праща към аматьорския футбол.

"Хебър" ще влезе в елита, ако "Етър" не успее да победи "Литекс" утре. "Миньор" също се отдалечи от плейоф за място в елита, след като падна с 2:3 при гостуването си на "Добруджа". Ако „болярите“ бият, хебърци ще се нуждаят от поне 1 точка в последния си мача за сезона срещу Септември(Симитли) след седмица.

С тази победа Хебър се утвърди на 3-ото място във временното класиране с 67 точки. В друг мач от кръга във Втора лига вече класиралият се за efbet Лига Спартак Варна завърши наравно 1:1 у дома срещу Спортист Своге.

В останалите мачове от деня във Втора лига: Добруджа – Миньор Перник 3:2 Левски Лом – Янтра Габрово 0:3 – служебно, Марица Пловдив – Созопол 3:2, Септември София – Монтана 1:1.